LPG

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od 1nekros1 »

4.8 litra PRIEMER sa na tom ani vo sne neda spravit jedine ze by si isiel s bodu A do bodu B 70km rychlostou bez zastavenia
moje naj bolo 5.8 ale to som bol tiez brzda premavky
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Dasko
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 28, 2015 7:47
Bydliště: Brno

LPG- vynechnani valce 4

Příspěvek od Dasko »

Zdravim,mam dotaz.Vynechava mi valec 4 a vyskoci mi blikajici kontrolka ¨scheck¨. auto zacne cukat a spomaluje.Musim zastavit a nastartovat znova. stava se to pouze na plyn. na benzin letim 170 a na klid ale s plynem po nekolikati kilometrech s rychlosti 130 a vis to zacne cukat a musim zastavit.Mate nekdo podobnou zkusenost? na diagnostice mi vyjede ze vynechava valec 4. bohuzel mamlas predemnou urval nebo vytrhl pripojku na plyn takze se ted do toho nejde dostat nez dojde nova takze nejde udelat diagnostiku plynu. Dekuji predem za nejake info.
Dasko
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG- vynechnani valce 4

Příspěvek od 1nekros1 »

precitaj si sekciu o lpg tam je to popisane a tomu mamlasovy daj nastavit ten plyn potom ti to robit nebude
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Dasko
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 28, 2015 7:47
Bydliště: Brno

citit plyn

Příspěvek od Dasko »

ma nekdo problem s tim ze je mu v aute citit plyn? stava se mi to pri rychlosti 140 km a posledni dobou i kdyz pridam prudce plyn rychlost cca 50-80. mam po revizi coz jsem myslel ze to bude spatnyma filtrama ale problem je stale. jeden servisak mi rekl ze je tu sugesce coz vazne neni. druhy servisak se mi to snazil vysvetlit tim ze Tartarini a jeste jeden system plynovy ma nejaky vyvod a pokud je plynu moc tak ze ho vypousti. nejsem buhvi jaky znalec a takze spis nejakou radu nebo za kym jit v Brne.Dekuji
Dasko
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: citit plyn

Příspěvek od 1nekros1 »

ano mas pravdu robi to vtedy ked ho je moc ale robi to vteedy aj ked je guma v regulatore prasknuta kolko mas na tom plyne km? okolo 90000 zvykne vypovedavat sluzbu.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Dasko
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 28, 2015 7:47
Bydliště: Brno

Re: citit plyn

Příspěvek od Dasko »

no blizim se ke stovce, a kdyby byla prasknuta tak by to delalo stale nebo jen pri vyssi rychlosti? delal jsem ted revizi plynu, to by nezjistili? kolik vyjde ta oprava ze bych to nechal rovnou vymenit. a ten vyvod kdy "uposti" ten plyn muze byt dan spatne nebo muze byt spatny ze jde ten plyn citit? nevis o nekom spolehlivem v brne? dekuji
Dasko
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od 1nekros1 »

no service tam je 50000 strekovace , filtre a 90000 membrana v splynovaci
mne to robilo ked to bolo studene. a nie tym cmuchometrom to nezistia. zistili by keby sa to akurat dialo. ta guma v nom stvrdne uplne ako keby to bol plast. a tusim stala 90 eur. aj s pracou
a ohladne toho brna ti musi poradit niekto odtial.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: LPG

Příspěvek od tkupilik »

Kolegove plynari, zajimali by me vase zkusenosti s LPG vs svicky. Tjet ma od prirody iridiove, na benzin (etanol) vydrzeli pres 90000km nez zacli delat problemy. Ted je tam mam 'pouze' 60000 a uz to neni uplne OK (chovani motoru v prechodech), v podezreni jsou prave svicky. Jak casto je menite, je mozne ze s LPG nevydrzi tak dlouho? Zkouseli jste specialni pro LPG nebo fungujete s origo co doporucuje fiat?
GP 1.4 Tjet
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: LPG

Příspěvek od Mara87 »

Dávam svíšky od Bosche určené pro LPG s delší životností. Pokud to přetáhnu, začne to blbě táhnout, do kopce se tomu moc nechce, cuká to atd. Takže měním svíčky po dvou letech.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od 1nekros1 »

mne densa vydrzali 84000km len uz to uplne brutal blblo. a podalsie daj si pretesnit strekovace plynove. trvanlivost maju cca 50000km
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: LPG

Příspěvek od tkupilik »

1nekros1: to jsi me nasadil brouka do hlavy, mam vstrikovace magic FX singl a hlpropan dela revizni sadu jen na vstikovace magic jet (vzhledove se docela lisi). Navic se me do nich nechce moc rypat, to vydrzi fakt jen tak malo? Nikde jsem nenasel info o vydrzi samotnych vstrikovacu, puvodni plan byl ve 100000 udelat repas reduktoru (to je predepsane) a nove vstriky.... aktualne maji 75000.
Nestaci to jen v necem vycistit? Snesou benzin? Mam vykousene slozitou variantou, ze reduktor nevydrzi cisteni cisticem na brzdy, komplet destrukce gumovych casti :(

Mara87: ja bych ten najezd radeji v kilometrech nez v letech, bo nevim kolik najedes za rok...
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od 1nekros1 »

pretesnenie vstrekovacou stoji 24 euro aj s robotou vsetky 4 a aj s nastavenim .... mne vraveli ze to vydrzi cca 50000km prvy krat som tam bol po 56000 uz mi jeden nesiel a druhykrat asi po 60000 . reduktor mal nieco cez 100000 ked som ho daval pretesnovat lebo pri prepinani mi to smrdelo v kabine.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
arriva13
kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: čtv kvě 19, 2016 19:22

Re: LPG

Příspěvek od arriva13 »

pridam aj ja svoju skusenost LPG...mam namontovane cerstvo BRC Sequent 32, zatial iba nejakych 1000 km, takze este si system poriadne "nesadol", uvidime po nastaveni po 2000km, ale zatial spotreba vyborna...okolo 6-6,5L/100km...co som ani necakal...akurat, ze to muselo ist individualnou prestavbou, pretoze schvaleny je motor s EURO4 a ja mam EURO5 a tak nesedia v schvalovani emisie..mozno vam to niekomu pomoze :-)
Fiat Punto (199) 1.4 8V (EURO5) 57kw + LPG BRC SQ32
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: LPG

Příspěvek od tkupilik »

Snad te moc nezkazim radost, ale spotrebu lpg musis merit z tankovani a k tomu idealne odecist kilometry ktere mezi tim odjezdis na benzin (studene starty). PP ukazuje nesmysl, toho cisla si nevsimej.
GP 1.4 Tjet
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: LPG

Příspěvek od Mara87 »

u mě to vychází na spotřebu +2 litry / 100 km oproti palubáku
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Odpovědět