Spotřeba oleje

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Spotřeba oleje

Příspěvek od Colin »

Podle mě je to prostě seřízený moc dolu, to vidím, ?e mi to svítí kousek před auto, s dálkovýma vidím dobře. Tak zas budu muset do Fiatu. Mi tam mr?ky při tý montá?i světel je?tě doplnili olej za pár stovek a to mám od prohlídky při 30 tis. km ujeto teprve 7 tis.

Fotky pro srovnání po?li, a? bude? mít čas je udělat, dík.

Odděleno od tématu bixenony Tommy
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

já doplnoval po prvních 6000.km půlitřík zrovna min.týden...
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

J.B. píše:já doplnoval po prvních 6000.km půlitřík zrovna min.týden...
Já dolil za 20 tkm asi 2 deci.... :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

nezalo?íme nové téma spotřeba oleje?nevím zda tu něco u? není -jsem tu nedlouho a na to jsem docela zvědav..
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

U mě je to zvlá?tní. Kdykoli jsem nalil olej do plna, tak po pár stech kilometrech olej slezl na půl, mezi full a add. Pak u? se olej dr?í bez dolití několik tisíc kilometrů, vlastně a? do dal?í výměny oleje. Kde se dr?í hladina oleje Vám?
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

při převzetí auta jsem měl olej přesně v polovině-po těch 6000 sotva milimetr nad minimem.je to celkem zajímavé-měl jsem u? zopár fiatů a ?ádný z nich olej nepapal.a? na to uno 1,3d ale to byl známý průserový motor.jinak colin-doplnění za pár stovek?já koupil selenia syntetika 1 litr za 170kč.
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

U? jsem dal fakturu na?im do firmy, tak?e nevím kolik to bylo přesně, ale myslím si ?e asi +-350,- bez DPH, celkem za montá? světel a dolití oleje cca 2150 s DPH a to se vyplatí :)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Tommy píše:U mě je to zvlá?tní. Kdykoli jsem nalil olej do plna, tak po pár stech kilometrech olej slezl na půl, mezi full a add. Pak u? se olej dr?í bez dolití několik tisíc kilometrů, vlastně a? do dal?í výměny oleje. Kde se dr?í hladina oleje Vám?
To je naprosto normální. Mě to funguje úplně stejně a proto nemá smysl lít olej a? "po vrch" Ka?dý motor má svou optimální hladinu oleje z hlediska mezí rysek min a max. Stejně jako se nemá jezdit z hladinou oleje na minimu, je i přelívání motoru olejem ?kodlivé. Nadbytek oleje motor stejně spálí (víc ho přichází zespod na písty) - mluvím o motoru v pořádku, ne o nějakém vyběhanci, který saje olej přes vůle v pístních krou?cích a přes gufera ventilů.

Jedna perlička o tom, jak mů?e taky dopadnout přehnaná údr?ba a dolévání oleje:
Kamarád měl svého času Wranglera 4.2 a taky dal oleje víc ne? bylo zdrávo (asi o 1-1,5l co? ve vaně 4-čtyřlitrového motoru nebylo ani moc znát) a po 50 km jízdy po dálnici najednou motor sám začal zrychlovat, tak zastavil, vypnul zapalování a motor pořád ?kytal. Tak ho "uspal" na rychlost, chvíli počkal, znova nastartoval, v?e se jevilo v pořádku. Po dal?ích 20 km jízdy se to opakovalo, ale tentokrát se ozvala rána a milý motor střelil. V servisu zjistili, ?e olejová náplň, která byla moc vysoko, se přehřála o písty a olej začal v motoru hořet...... :D Ale asi případ 1:1000000 :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Jarou? píše:
Tommy píše:U mě je to zvlá?tní. Kdykoli jsem nalil olej do plna, tak po pár stech kilometrech olej slezl na půl, mezi full a add. Pak u? se olej dr?í bez dolití několik tisíc kilometrů, vlastně a? do dal?í výměny oleje. Kde se dr?í hladina oleje Vám?
To je naprosto normální. Mě to funguje úplně stejně a proto nemá smysl lít olej a? "po vrch" Ka?dý motor má svou optimální hladinu oleje z hlediska mezí rysek min a max. Stejně jako se nemá jezdit z hladinou oleje na minimu, je i přelívání motoru olejem ?kodlivé. Nadbytek oleje motor stejně spálí (víc ho přichází zespod na písty) - mluvím o motoru v pořádku, ne o nějakém vyběhanci, který saje olej přes vůle v pístních krou?cích a přes gufera ventilů.
Já vím, v?ak jsem také dolil pouze jednou. Teď u? to neře?ím, pokud z motoru za dobu jednoho roku neubude ?ádný olej, tedy natolik, co by bylo znát. Tak to neře?ím.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

to je haluz, ja som na puntiku nemusel este doliat ani 1 deci oleja, na prvej prehliadke som bol po 20 000 km, teraz ma auto 26 000 km nabehanych
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

chystam se na vymenu oleje a vaham mezi http://www.aukro.cz/item549481896_castr ... darma.html a drahsi variantou http://www.aukro.cz/item549487601_castr ... _zdar.html

vyplati se priplatit za tu drahsi variantu? chtel jsem selenii wr ale je na mne vcelku draha. Cekam na kritiku diky.
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

Davids píše:chystam se na vymenu oleje a vaham mezi http://www.aukro.cz/item549481896_castr ... darma.html a drahsi variantou http://www.aukro.cz/item549487601_castr ... _zdar.html

vyplati se priplatit za tu drahsi variantu? chtel jsem selenii wr ale je na mne vcelku draha. Cekam na kritiku diky.
krytika pride to si pis,jinak podle me na oleji kazdopadne nesetrit,to je dost velka blbost,motor je jedna z nejdulezitejsich casti auta chlape,bez ni budes tak moct jezdit skopce,a nebo as neco pridres casem bude to stat rozhodne vic nez cennovej rozdil mezi oleji! jeste jedna vec,pokud chces zachovat zivotnost tak tam lej jen to co se tam ma lejt,jejich oleje sou delany primo na jejich motory,pokud tam budes davat neco jinyho s kratis jejich zivitnost to si pis,mam znamiho kterej dela i fiaty a rika to furt,jak tam lejes neco jinyho sou furt problemy,
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

.bany píše:
Davids píše:chystam se na vymenu oleje a vaham mezi http://www.aukro.cz/item549481896_castr ... darma.html a drahsi variantou http://www.aukro.cz/item549487601_castr ... _zdar.html

vyplati se priplatit za tu drahsi variantu? chtel jsem selenii wr ale je na mne vcelku draha. Cekam na kritiku diky.
krytika pride to si pis,jinak podle me na oleji kazdopadne nesetrit,to je dost velka blbost,motor je jedna z nejdulezitejsich casti auta chlape,bez ni budes tak moct jezdit skopce,a nebo as neco pridres casem bude to stat rozhodne vic nez cennovej rozdil mezi oleji! jeste jedna vec,pokud chces zachovat zivotnost tak tam lej jen to co se tam ma lejt,jejich oleje sou delany primo na jejich motory,pokud tam budes davat neco jinyho s kratis jejich zivitnost to si pis,mam znamiho kterej dela i fiaty a rika to furt,jak tam lejes neco jinyho sou furt problemy,
Moje řeč. Naprosto souhlasím. Lít do motoru se má jen to, co je předepsané. Neexperimentovat, ne?etřit. A pokud nemá? těch 1000 kč na výměnu oleje (Selenia WR 3litry á cca 350,- kč), tak jezdi sockou... :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Dra??í olej v?dy neznamená ?e je lep?í.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:Dra??í olej v?dy neznamená ?e je lep?í.
Tady ta diskuse není o dra??ím či levněj?ím oleji, ale o předepsaném výrobcem a jiných. Majitelé vylágrovaných motorů na alfách, kteří ?etřili na oleji a nepou?ívali Selenii (přece jen je dra??í a alfy olej ?erou), by mohli povídat...
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Odpovědět