Spotřeba benzínu nebo nafty

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Mirek1980
kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 19, 2014 18:45
Bydliště: Olomouc

Re: Spotřeba benzínu nebo nafty

Příspěvek od Mirek1980 »

Ja jezdim svižněji ale někdy tomu dam pořádne napít a spotřebu mám 8.5- 9. Po menších úpravách motoru se ani nedivím. Chip od Xtuningu a kit přímého sani Forge motorsport. Jinak GP 1.4 T-jet
Mirek Olomouc
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Re: Spotřeba benzínu nebo nafty

Příspěvek od Foligno »

Technická- nesmějte se mi prosím.
jaký je princip měření spotřeby paliva- je to vážením směsi v sání a průměrováním??
A druhá věc, jak se měří dojezd auta ?Ukáže to hodnotu na základě plováku v nádrži?
Ženě to dnes ukazovalo nějaké věci- píšu o dalších i v jiných vláknech.....já se do toho auta dostanu teď málokdy, takže jen abych si pár věcí upřesnil...řekla že po nastartování jí dojezd ukázal o 9 km méně.Beru to trochu s rezervou, ale přesto.
Jinak jezdí se denně, 80km, máme 1,2ku, benzín podle počítače mezi 5a6ti litry/100, a plyn odečtem z tachometru těsně pod 7/100.
Uživatelský avatar
Sibstr
Štamgast
Příspěvky: 203
Registrován: stř zář 10, 2014 23:23
Bydliště: PRG

Re: Spotřeba benzínu nebo nafty

Příspěvek od Sibstr »

Tak teď jsem se vrátil z Francie (1400 km) a průměrná spotřeba, na německé dálnici při udržování tachometrových 160 km/h byla 8,1 litru. Docela mě překvapolo, jak ta 1.2 jela :)
Jinak se se spotřebou pohybuji mezi 5,9 až 6,1 litru, jsem spíše ten klidnější řidič :P
Grande Punto 1.2 Dynamic 3D
Obrázek
Uživatelský avatar
HONzDA
kolemjdoucí
Příspěvky: 16
Registrován: úte lis 04, 2014 14:53
Bydliště: Tabor

Re: Spotřeba benzínu nebo nafty

Příspěvek od HONzDA »

Take jsem se stal majitelem GP sport 16V . Ale o proti predchozimu sporting MKII me spotreba zasadne zklamala. I kdyz hodne setrim bohuzel se pohybuju stale kolem 6.7 /100 podle palub. pc.... Coz auto je to fajn, zasadne pohodlnejsi proti predchozimu i kdyz krapet lenive, ale par veci se mi zda krapet podivnych. :?
Pokud mam na palub pc okamzitou spotrebu, nikdy neklesne jako u ostatnich aut na 0.....z kopce je stale 2.0 at mam ci nemam kvalt, mate to taky u 1.4 16V 70KW ?? :roll:
Dalsi vec co se mi u motoru GP o proti MKII 1.2 16V nelibi, je to ze kdyz uberu plyn, otacky padaji velice pomalu dolu, ze to neni prijemne pro rychle razeni, mate to take tak?? :roll:

Diagnostika zadnou zavadu nevidela, ale otazka jestli treba akcni clen pro volnobeh spravne dovira, nebo jiny problem...moc dik za odpovedi majitelu 1.4 16V :wink:
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba benzínu nebo nafty

Příspěvek od jeník1 »

To je normální. U mého GP 1,2 taky okamžitá spotřeba není nikdy nula, ale min. 2 litry na 100. Ostatní to mají určitě stejně.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba benzínu nebo nafty

Příspěvek od Zdenda »

Já jsem okamžitou spotřebu 2 l ještě neviděl, :D Spíše 24l-28 l :D :D Pak to na palubáku přepínám na dojezd domů :D
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Spotřeba benzínu nebo nafty

Příspěvek od tkupilik »

K tomu měření spotřeby, to je pouze číslo které ECU počítá na základě délky vstřiku benzínových vstřikovačů. Je to hodnota kolik si ECU 'myslí', že tam proteklo benzínu. U nového auta to i docela sedí s realitou, postupně se to může rozjíždět.
Proto při provozu na LPG je tohle číslo úplnej blábol a nemá se skutečnou spotřebou LPG vůbec nic společného, protože se počítá pro benzín kterej tam ve skutečnosti neteče. Při provozu na LPG by to číslo mělo být podobné tomu když se jezdilo na benzín, výrazně jiná hodnota je příznak pouze toho, že je LPG jednotka blbě nastavená a ECU motoru ujely fuel trimy.
To samé platí při provozu na E85 s konverzní jednotkou. Lidi to většinou nechápou a rozdávají nesmyslné rozumy kolik jim to (ne)žere.
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba benzínu nebo nafty

Příspěvek od 1nekros1 »

HONzDA píše:Take jsem se stal majitelem GP sport 16V . Ale o proti predchozimu sporting MKII me spotreba zasadne zklamala. I kdyz hodne setrim bohuzel se pohybuju stale kolem 6.7 /100 podle palub. pc.... Coz auto je to fajn, zasadne pohodlnejsi proti predchozimu i kdyz krapet lenive, ale par veci se mi zda krapet podivnych. :?
Pokud mam na palub pc okamzitou spotrebu, nikdy neklesne jako u ostatnich aut na 0.....z kopce je stale 2.0 at mam ci nemam kvalt, mate to taky u 1.4 16V 70KW ?? :roll:
Dalsi vec co se mi u motoru GP o proti MKII 1.2 16V nelibi, je to ze kdyz uberu plyn, otacky padaji velice pomalu dolu, ze to neni prijemne pro rychle razeni, mate to take tak?? :roll:

Diagnostika zadnou zavadu nevidela, ale otazka jestli treba akcni clen pro volnobeh spravne dovira, nebo jiny problem...moc dik za odpovedi majitelu 1.4 16V :wink:
ked s tym nebudes chodit nad 100 tak sa zmestis do 6 ja som maval na dlhe trasy 5,7 v meste sa s tym nezmestis pod 6,5 v zime v meste okolo 7,5 na zimu si zakry celu hornu mriezku aby sa motor rychlejsie ohrial.
a posledna rada ked s tym budes dlhsie chodit ako dochodca tak ti spotreba pojde dolu(upravi sa mapa) bude to ale lenive ale akonahle s tym zanes predbiehat a lietat tak motor ozije nebude lenivy ale spotreba pojde rapidne hore.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Spotřeba benzínu nebo nafty

Příspěvek od Jarouš »

Nevím, jak předcházející generace punta, ale všechny benzínové GP a taky třeba Stilo ukazují na PP nejmenší spotřebu 2.0 l/100 km. Není to vada, je to vlastnost ŘJ a PP. Pomalé padání otáček je daň za emisní normu - takto se chová většina dnešních aut. Například u Fabie 1.4 16V je to mnohem horší, tam otáčky při přeřazení "padají" dolů rychlostí mýdlové bubliny :D A navíc má ten motor další nectnost - při pedálu na podlaze a jízdě do stoupání jede nejlíp v okamžiku, kdy náhle ubereš plyn před podřazením.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
Sibstr
Štamgast
Příspěvky: 203
Registrován: stř zář 10, 2014 23:23
Bydliště: PRG

Re: Spotřeba benzínu nebo nafty

Příspěvek od Sibstr »

Mohu potvrdit, že nejnižší aktuální spotřeba, kterou palubní počítač ve Fiatu ukáže, jsou 2 litry. Mám to tak v GP i v Pandě.
Grande Punto 1.2 Dynamic 3D
Obrázek
Uživatelský avatar
HONzDA
kolemjdoucí
Příspěvky: 16
Registrován: úte lis 04, 2014 14:53
Bydliště: Tabor

Re: Spotřeba benzínu nebo nafty

Příspěvek od HONzDA »

Jarouš píše:Nevím, jak předcházející generace punta, ale všechny benzínové GP a taky třeba Stilo ukazují na PP nejmenší spotřebu 2.0 l/100 km. Není to vada, je to vlastnost ŘJ a PP. Pomalé padání otáček je daň za emisní normu - takto se chová většina dnešních aut. Například u Fabie 1.4 16V je to mnohem horší, tam otáčky při přeřazení "padají" dolů rychlostí mýdlové bubliny :D A navíc má ten motor další nectnost - při pedálu na podlaze a jízdě do stoupání jede nejlíp v okamžiku, kdy náhle ubereš plyn před podřazením.
Muj uzasne dynamicky byvaly punta sporting 1.2 16V MKII ukazoval pouze spotrebu ve formne kilomentru/1L benzinu a okamzitou vubec nemel. Jsem rad ze teda 2/100 neni zavda. :wink:
S tim pomalym padanim otacek jsem mel stejne podezreni, ze se tyka zas o dalsi ustupek emisim. Kdy jsou ty doby ze jsem plynovym pedalem mechanicky otevira primo skrtici klapku. :cry:

off grande je celkem pohledne a prakticke auto, ale bohuzel sportovni jizda je pro me o proti byvalemu sportingu vazne zklamani, coz se tyce emisemi zkroceneho motoru. :oops: Nicmene ESP elegantne dohani tvrdej podvozek byvaleho sportinga. 8)
Nechtel jsem extremne vykonne auto (od toho mam motorku) a starjet 1.4 sport mi staci. Bohuzel se mi vazne nelibi mdla reakce na plyn, jak zminene ubirani a pridavani plynu.
Mate nekdo zkusenost s chipem starjetu ,ohledne reakce plynu (vim ze u atmosfery vykon neziskam) ?
turbom
kolemjdoucí
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 09, 2014 21:44

Re: Spotřeba benzínu nebo nafty

Příspěvek od turbom »

Me by dost zajimalo srovnani motoru z Punto FL 1.4 16v 70kw ( 2003-2005) vs GP T-Jet 88kw. Papirove by mel byt T-jet daleko rychlejsi. Ale me by zajimala realita.
Vubec me nepotesilo, ze GP s 1.4 70kw jede daleko hur nez 1.2 16v 59kw sporting. Cekal jsem, ze ty auta pojednou +- stejne.

Pro me, jako pro majitele Punto 1.2 16v 59kw nema tedy smysl jit do Gp, pokud v nem nebude T-jet. Jinak bych zabrecel nad vykonem motoru.

A to uz si vubec nedoveddu predstavit, jak "uzasne" musi jet Bravo II s 1.4 66 kw.... :?
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba benzínu nebo nafty

Příspěvek od jeník1 »

Jel jsem zkušební jízdu s motorem 1,4 T-jet 88 KW v Bravu a zátah famozní. V GP to musí být žihadlo. Nelze vůbec srovnávat původní motor tzv. 1,4 16 V PDA s 1,4 T-Jet. Už samo zrychlení z nuly na za 8,5 sekundy není špatný výsledek. A to se navíc měří ve dvou lidech a 50 kilo v kufru. Když pojedeš sám a ještě bez rezervy a s poloprázdou nádrží bude to raketa. Přečti si pár recenzí na netu na GP s motorem 1,4 T-jet.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
turbom
kolemjdoucí
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 09, 2014 21:44

Re: Spotřeba benzínu nebo nafty

Příspěvek od turbom »

Gp 88 kw T-jet vychazi z 0-100 za 8.9s, Multi air za 8.5 s. U Bravo 88Kw se udava 9.6s, 110kw 8.5s.

http://auto.kataloge.cz/fiat-grande-punto.php
http://auto.kataloge.cz/fiat-bravo.php


Vezl jsem se v Linea T-jet a opravdu me motor nadchnul. Nebral jsem ji na krev, ale ten famozni zatah od nizkych otacek. To proste umi jen turbo motor.

Prave, ze jsem premyslel take o Starjetu a 1.4 70kw, ale ten motor by me asi zklamal. Dost lidi si stezuje, ze cekala neco jineho.

Potvrzuje se bohuzel to, co jsem psal. Nic jineho nez T-jet nebo Multi air nechci.

Jen je skoda, ze vyber 1.4 v turbu je v CR opravdu maly.
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba benzínu nebo nafty

Příspěvek od jeník1 »

Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Odpovědět