Spotřeba benzínu nebo nafty

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Mám předehřívač (vodníka) s časovacíma hodinama, tak?e večer nastavím čas v kolik to má začít topit a ráno u? jdu do vyhřátého vozu s ohřátým motorem.
Jinak dálnici jezdim i ted v zimě za 5,2 i ve 4lidech a to jedu na povoleném limitu, spí?e 10km přes.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

aha, říkal sem si ?e zrovna ty bys ten studený diesel netrápil tak dlouho jen na volnoběh ne? by se sám ohřál :)
GP 1,4 16V SPORT
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Příspěvek od tkupilik »

Ohravat jakykoliv motor na volnobeh je ten nejlepsi moznej zpusob jak ho ohrat...
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenda »

Jarou? píše:A za kolik by sis tak představoval? Teď v zimě, kdy? se ta chrochta zahřívá 150 km...
Jarou?i, to jsem se zas zasmál,u? se tě?ím, a? s tebou budu moct pokecat :D Zdenda
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
peta
Návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: stř zář 14, 2011 22:51

Příspěvek od peta »

Jirka píše:Tak já ted jezdim tak za 5,8.
Jinak před zimou 5,2.
No ,ale zase tak volnou nejezdim , neni den kdy bych ne?el alespon jednou přes 4tis.ot. a to je to po samejch okreskách.
Jinak si u?ívám toho , ?e je sucho a chladno to to jede jako blázen.
Jinak před zimou jsem dal nový palivový filtr po 30tis.km a to auto hodně o?ilo jak kdy? ho polije? ?ivou vodou, samozřejmě na to konto ?la nahoru spotřeba.
Jinak rozměr pneu. na zimu mám 185/65 R15.
Tak to jezdíme se stejnou spotřebou :lol: 25 km okresky do práce, pak přes celé město. A z kopce do kopce, tak?e 6-tku si to a? tak moc neu?ije. Tuhle jsem jel se svým bývalým MKII, nový majitel jezdí trochu ?etrněji ne? já (dojí?dí stejnou trasu jako jezdím já), tak?e průměr 4,3, já jezdil dlouhodobě za 4,6-4,8. Je fakt, ?e MKII je o 200kg lehčí, auto nemá DPF - tak?e ta 51kw verze v MKII se mi zdá ted ve srovnání s 66kW taková agilněj?í, motor lépe "zabere", ale je to dáno i odstupňováním pouze 5st převodovky. Na tu tra?, co jezdím, mi pocitově ta 51 jen s 5st převodovkou při?la na jízdu příjemněj?í. By? to točí trochu vět?í otáčky a je hlučněj?í, spotřeba je nejméně o 1-1,5 L men?í. Tak mne je?tě napadlo, jestli ten motor občas zbytečně netrápím na 6st a spotřeba naopak není vět?í ne? ve vy??ích otáčkách na 5st. Ale asi ne, kdy? Jirka jezdí za stejně :cry: . Ale přes 3000ot točím málokdy, jezdím svi?ně, ale se v?emi auty v podstatě stejně.... Nejsem ?etřílek a tu spotřebu neře?ím, spí? mi jen z principu vadí :oops: u tohoto obsahu. Pokud někdo jezdí za 4, pak to určitě nebude po okresních kotárech :-)

PS. Co má? za předehřev ? jeliko? auto mi stojí u baráku (v gará?i trůní něco jiného :lol: ), předehřev bych bral, ale jen elektrický
Grande 08 5dv 1,3JTD 66kW dual AC B&M - prodáno
Punto 03 5dv 1,9JTD 63kW AC 6xAB - 2016 prodáno
C5 II Break Hdi 100kW Exclusive, Kůže, JBL, Afil, Navi, Xenon
P208 2015 5dv 1,6BlueHDi 73kW Allure, navi, JBL, parkasist
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Mám tam tohle:
http://www.autosip.cz/autosip/eshop/2-1 ... -D4W-S-12V

Jinak jak pí?e? tak kámo? má to star?í punto MK2 51kw a opravdu mu to v létě jezdi klidně za 4 litry.
Je pravda ,?e teda jezdí 50km jedna cesta a to po hlavním tahu tak?e dá za 5 a jenom to lechtá.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
peta
Návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: stř zář 14, 2011 22:51

předehřev

Příspěvek od peta »

Díky za info. Je to určitě fajn, ale ta cena :cry: Mě by stačilo elektrické, abych ráno vyrazil ji? s teplým motorem. Díval jsem se na ceny, pohybují se kolem 5000,-. Samozřejmě ?e to neře?í vytápění kabiny jako nezávislé topení.
Grande 08 5dv 1,3JTD 66kW dual AC B&M - prodáno
Punto 03 5dv 1,9JTD 63kW AC 6xAB - 2016 prodáno
C5 II Break Hdi 100kW Exclusive, Kůže, JBL, Afil, Navi, Xenon
P208 2015 5dv 1,6BlueHDi 73kW Allure, navi, JBL, parkasist
motodědek
kolemjdoucí
Příspěvky: 24
Registrován: stř zář 23, 2009 9:04
Bydliště: Dolní Ole?nice

Re: Spotřeba

Příspěvek od motodědek »

Ahoj hoši tak já se chci taky svěřit jak mě to žere.Mám 1.2ku.Jezdím převážně po okreskách mám najeto 60.000Km a moje spotřeba průměrná dle pp činí 5,5L/100Km.Moje eko jízda občas si ji zkusím když jedu do Trutnova pro benzín se 100metrovým převýšením činí neuvěřitelných 3,8-3,9L/100Km.Itáli jezdím každým rokem,najeto5000Km obsazení 3 osoby+pes,bagáž narovnaná až po střechu,a průměr činil 6.1L/100Km. Já jsem spokojen.
Motodědek
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od jeník1 »

Zkouším kolik najedu na jednu plnou nádrž (45l). Zatím jsem vyjel necelou půlku nádrže, průměrná spotřeba 5,3 litru a najeto 450 km. Vypadá to slibně co?
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od jeník1 »

jeník1 píše:Zkouším kolik najedu na jednu plnou nádrž (45l). Zatím jsem vyjel necelou půlku nádrže, průměrná spotřeba 5,3 litru a najeto 450 km. Vypadá to slibně co?
Tak jsem najel na jednu nádrž (45 litrů) asi 835 km včetně připočítaných 20 km z rezervy z PP. Rezerva mi ukazovala ještě 20 km, ale raději jsem tam z kanystru dolil benzín. Průměrná spotřeba podle PP byla 5,4 litru.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba

Příspěvek od Grande EVO »

Ty jezdis hodne okresky co? :D
Fiat Punto EVO
muj 4 fiat
1 na LPG
Tatranec
Návštěvník
Příspěvky: 81
Registrován: pát črc 20, 2012 22:29
Bydliště: Tatry

Spotreba paliva - 1,2 FIRE

Příspěvek od Tatranec »

Zdravím Granďasov!

Povedal som si, že preverím správnosť údajov PP o spotrebe.
Metodika: natankovanie doplna až kým necvakne pištoľ, zápis km, vyjazdenie až na rezervu, znova natankovanie doplna, odčítanie objemu paliva a najazdených km - z toho výpočet.
Zopakované teraz v marci dvakrát.
Výsledok: 5,97 l/100 km
Dobré, nie?
Zánovné auto, iba 10 000 km, ráno mrazy,
dlhšie cesty 2+1 osoba plus bagáž v kufri,
krátke cesty v meste, studené štarty, kúrenie,
zimné pneu Dunlop Wintersport 175 / 65 R 15.
Olej Selenia menený po prvých 8 000 km, i keď fiat nič také nepredpisuje.
Ďakujem za rady na tomto fóre - "točit, nešetřit!".
Fakt to funguje. Motor si "sadol" , ide ako smotana.
V lete čakám ešte lepší výsledok.
Ciao!
Tatranec, P 2012 1,2 FIRE, 3 dv. , colore bianco
Italian cars are exciting!
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba benzínu nebo nafty

Příspěvek od g-lobby »

zdravím všechny, mám další problém před několika týdny mi skokově vzrostla spotřeba jak na benzín tak na plyn zhruba o 1,5 literu, PP nic neukazoval a nesvítí ani žádná kontrolka, stalo se tak po výměně tepelného čidla, pneu jsou nahuštěné správně, nevíte čím by to mohlo být?
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba benzínu nebo nafty

Příspěvek od 1nekros1 »

tepelneho cidla coho?
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba benzínu nebo nafty

Příspěvek od g-lobby »

na LPG ale spotřeba vzrostla i u benzinu
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
Odpovědět