Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Davids »

Zdravim koupil jsem GP 1,3 Mjet 90 koniku, a mam problem se spojkou zda se mi, ze zabira ostre a skoro nahore, kdyz na pedal lehce polozim nohu tak to vibruje, v cem muze byt problem? napadlo me lozisko, coz by bylo levnejsi nez komplet spojka, ta mimochodem stoji kolik? predchozi majitel tomu asi daval zabrat ale zda se mi divne aby po 30 000 Km odesla spojka, ikdyz 18" kola tomu taky napomahaji, prosim o jakekoliv info o cene atd, diky.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Pokud je spojka po 30 tkm v háji, tak tomu musel dávat někdo sakra pokouřit. To, ?e zabírá a? nahoře mů?e být známkou velkého opotřebení lamely, seřízení spojky v závislosti na opotřebení je automatické (hydraulická) Jestli to kope do pedálu, tak mě napadá po?kozený přítlačák :cry: (vyhřátý, prasklý..)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jarou? píše:Pokud je spojka po 30 tkm v háji, tak tomu musel dávat někdo sakra pokouřit. To, ?e zabírá a? nahoře mů?e být známkou velkého opotřebení lamely, seřízení spojky v závislosti na opotřebení je automatické (hydraulická) Jestli to kope do pedálu, tak mě napadá po?kozený přítlačák :cry: (vyhřátý, prasklý..)
jj presne jak rikas, kope to, ne silne ale citit to je, a kdyz jsem se potreboval rychle rozjet, parkrat mi to zdechlo, spojka asi zabrala na milimetru, kolik pripadna oprava?
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Davids píše:
Jarou? píše:Pokud je spojka po 30 tkm v háji, tak tomu musel dávat někdo sakra pokouřit. To, ?e zabírá a? nahoře mů?e být známkou velkého opotřebení lamely, seřízení spojky v závislosti na opotřebení je automatické (hydraulická) Jestli to kope do pedálu, tak mě napadá po?kozený přítlačák :cry: (vyhřátý, prasklý..)
jj presne jak rikas, kope to, ne silne ale citit to je, a kdyz jsem se potreboval rychle rozjet, parkrat mi to zdechlo, spojka asi zabrala na milimetru, kolik pripadna oprava?
Sada origo Fiat GP 1.3 MJET 90k podle katalogu od 6000,- nevím jestli je tam i lo?isko. Samotné lo?isko vyjde na 1500,- Práce... ani nemyslet.. Dal?ích 5000,-??? :cry:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jarou? píše:
Davids píše:
Jarou? píše:Pokud je spojka po 30 tkm v háji, tak tomu musel dávat někdo sakra pokouřit. To, ?e zabírá a? nahoře mů?e být známkou velkého opotřebení lamely, seřízení spojky v závislosti na opotřebení je automatické (hydraulická) Jestli to kope do pedálu, tak mě napadá po?kozený přítlačák :cry: (vyhřátý, prasklý..)
jj presne jak rikas, kope to, ne silne ale citit to je, a kdyz jsem se potreboval rychle rozjet, parkrat mi to zdechlo, spojka asi zabrala na milimetru, kolik pripadna oprava?
Sada origo Fiat GP 1.3 MJET 90k podle katalogu od 6000,- nevím jestli je tam i lo?isko. Samotné lo?isko vyjde na 1500,- Práce... ani nemyslet.. Dal?ích 5000,-??? :cry:
A kde bych ty ceny nasel na netu??? prace 5000??? kua tak to bych je mohl jebat na puntu prvni generace mi to udelal mechanik za 1500 Kc ;-) to kdyz tak zavezu k nemu.
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Tak tohle jsem ře?il u nového vozu v záruce dálo mi to hned od novoty ale vydr?el jsem to a? to mělo 10tis. km tak mě udajně vyměnily dvouhmotový setrvák a kmitání pedálu spojky přestalo a ?lo i lépe řadit.
Je?tě jsem zároven reklamoval vrzání ze spojky při zhá?ení motoru ale to neodstranily tak mám podezření jestli vubec ten setrvák měnily a třeba neutáhli jen ?rouby na přítlačáku mohli být volné u? z výroby.
Ted mam najeto 15tis. km a se servisem jsem mluvil tak ten setrvák udělaj je?tě jednou.
Co se týká ceny to nevim proto?e v?e dělali v záruce ale třeba setrvák na GP1,9Jtd stojí kolem 20tis. kč.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jirka píše:Tak tohle jsem ře?il u nového vozu v záruce dálo mi to hned od novoty ale vydr?el jsem to a? to mělo 10tis. km tak mě udajně vyměnily dvouhmotový setrvák a kmitání pedálu spojky přestalo a ?lo i lépe řadit.
Je?tě jsem zároven reklamoval vrzání ze spojky při zhá?ení motoru ale to neodstranily tak mám podezření jestli vubec ten setrvák měnily a třeba neutáhli jen ?rouby na přítlačáku mohli být volné u? z výroby.
Ted mam najeto 15tis. km a se servisem jsem mluvil tak ten setrvák udělaj je?tě jednou.
Co se týká ceny to nevim proto?e v?e dělali v záruce ale třeba setrvák na GP1,9Jtd stojí kolem 20tis. kč.
Tak to mne asi odvezou dat 20 tisic za setrvacnik :( ty woe to asi prodam. Mam to par dni a uz zavada za takovy balik :( :( :(
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Davids píše:
Jirka píše:Tak tohle jsem ře?il u nového vozu v záruce dálo mi to hned od novoty ale vydr?el jsem to a? to mělo 10tis. km tak mě udajně vyměnily dvouhmotový setrvák a kmitání pedálu spojky přestalo a ?lo i lépe řadit.
Je?tě jsem zároven reklamoval vrzání ze spojky při zhá?ení motoru ale to neodstranily tak mám podezření jestli vubec ten setrvák měnily a třeba neutáhli jen ?rouby na přítlačáku mohli být volné u? z výroby.
Ted mam najeto 15tis. km a se servisem jsem mluvil tak ten setrvák udělaj je?tě jednou.
Co se týká ceny to nevim proto?e v?e dělali v záruce ale třeba setrvák na GP1,9Jtd stojí kolem 20tis. kč.
Tak to mne asi odvezou dat 20 tisic za setrvacnik :( ty woe to asi prodam. Mam to par dni a uz zavada za takovy balik :( :( :(
Na to tvoje 1.3 MJET 90k stojí sada na spojku 6 litrů. Ceny jsou z EPERU - velice dobrý link :wink: http://91.92.0.122:7080/navi? Kolik stojí setrvák jsem se nedíval. Ale pokud je tam dvouhmo?ák, tak to je ranec.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jarou? píše:
Davids píše:
Jirka píše:Tak tohle jsem ře?il u nového vozu v záruce dálo mi to hned od novoty ale vydr?el jsem to a? to mělo 10tis. km tak mě udajně vyměnily dvouhmotový setrvák a kmitání pedálu spojky přestalo a ?lo i lépe řadit.
Je?tě jsem zároven reklamoval vrzání ze spojky při zhá?ení motoru ale to neodstranily tak mám podezření jestli vubec ten setrvák měnily a třeba neutáhli jen ?rouby na přítlačáku mohli být volné u? z výroby.
Ted mam najeto 15tis. km a se servisem jsem mluvil tak ten setrvák udělaj je?tě jednou.
Co se týká ceny to nevim proto?e v?e dělali v záruce ale třeba setrvák na GP1,9Jtd stojí kolem 20tis. kč.
Tak to mne asi odvezou dat 20 tisic za setrvacnik :( ty woe to asi prodam. Mam to par dni a uz zavada za takovy balik :( :( :(
Na to tvoje 1.3 MJET 90k stojí sada na spojku 6 litrů. Ceny jsou z EPERU - velice dobrý link :wink: http://91.92.0.122:7080/navi? Kolik stojí setrvák jsem se nedíval. Ale pokud je tam dvouhmo?ák, tak to je ranec.
Ten link to je same ERROR, ty woe tak to mam strach jet s tim do fiatu, a da se s tim jezdit? kdyby byl setrvacnik spatny? bude to spis horsi a horsi az se to pojebe cele :(
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

ten link normálně funguje, jen je třeba trochu číst. Hned potom co vyskočí červené okno s tlačítky OK a STORNO, dej OK a je to. Jen jsou ty stánky pomalé.

Pokud je opravdu KO setrvák, tak to dřív nebo později zničí celou spojku. Ale neviděl bych to hned tak zle. Pokud spojka zabírá a? navrchu, tak bych to viděl na závadu spojky. :wink: Ale pokud nesundá? převodovku, tak stejně neví? na čem jsi.
Naposledy upravil(a) Jarouš dne stř bře 12, 2008 19:49, celkem upraveno 1 x.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jarou? píše:ten link normálně funguje, jen je třeba trochu číst. Hned potom co vyskočí červené okno s tlačítky OK a STORNO, dej OK a je to. Jen jsou ty stánky pomalé.
Uz jsme to rozbehal, ale setrvacnik nemuzu najit :(
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

1,3 jtd55kw má obyč. setrvák , ale 1,3 jtd66kw má dvouhmoták to vím určitě.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jirka píše:1,3 jtd55kw má obyč. setrvák , ale 1,3 jtd66kw má dvouhmoták to vím určitě.
Hmm tak to je parada, ale kde vezmu takovych 30 000 Kc na opravu to je ve hvezdach :( to bych nesmel byt ja aby se mi neco takoveho nestalo :?
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Tak strvačník stojí na 1,3JTD 13tis. kč na?el jsem to na tom eperu je to v hlavních částech motoru a pak kliková hřídel a tam to je.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jirka píše:Tak strvačník stojí na 1,3JTD 13tis. kč na?el jsem to na tom eperu je to v hlavních částech motoru a pak kliková hřídel a tam to je.
To uz zni lip jak 20 000 Kč ale stejne je to balik, ale asi se na nic neprijde dokud se nesunda prevodovka ze?
Odpovědět