Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Rachot při sešlápnutí spojky 1.9 JTD

Příspěvek od Viktor »

eagle píše:Ahoj,
od včerejška se mi začal ozývat divný zvuk při sešlápnutí spojky:
Při stání
Při jízdě
Ten zvuk se objevuje jen když mám sešláplou spojku. Co to může být?

Co vím, tak setrvačník je nejspíš KO a čeká mě výměna, má to s tím setrvačníkem něco společné?
Každopádně bych ocenil tip na nějakou spojkovou sadu spolu se setrvačníkem. Je potřeba brát spojku i s vypínacím ložiskem? Mám 1.9JTD rv. 2006

Díky
Mě zase převodovka rachotila při studeném motoru ,po sešlápnutí spojky byl klid.. Servis mě vyšel na 21 tisíc.
Setrvačník ,spojka,lozisko atd. ..
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
arriva13
kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: čtv kvě 19, 2016 19:22

1.4 8V - spojka

Příspěvek od arriva13 »

Zdravím všetkých,

chcem sa opýtať na jednu vec, co mi robi moje Punto (2012, 1.4 8V). Parkujem pod kopcom a ked idem so studenym motorom hore kopcom na jednotke a musim zrazu zastat v kopci, tak ked stlacim spojku, aby som zastal, tak mi nieco zarachoti, ako keby zrazu odpojilo spojku/prevodovku, ako keby to trhlo a tak kovovo zo zahrka, co by to mohlo byt? auto ma najazdenych cca 97tis. km, ja ho mam necelych 2000km. Robi to len na jednotke ked sa rozbieham a napr. pribrzdim motorom, priklad pohnem sa z parkoviska na jednotke a pri ceste potrebujem zastavit, tak pustim pomaly plyn a potom vyslapnem spojku, tak pri studenom motore mi to tak zrachoti...ako keby to nevyplo spojku plynule, ale nejaky trhom, razom...stretol sa niekto s tym? ci je to problem spojky (chcel som dat vymenit, povedali mi ze zatial zbytocne), alebo to moze byt silenblok, ktory nestlmi taky prudsi raz....

dakujem za vsetky odpovede.

EDIT: tak po vymene ulozenia/silenbloku prevodovky sa to citelne zlepsilo, takze to bola velka vola motora v smere jazdy...
Naposledy upravil(a) arriva13 dne čtv pro 01, 2016 13:45, celkem upraveno 2 x.
Fiat Punto (199) 1.4 8V (EURO5) 57kw + LPG BRC SQ32
eagle
kolemjdoucí
Příspěvky: 15
Registrován: ned úno 15, 2015 15:38

Re: Rachot při sešlápnutí spojky 1.9 JTD

Příspěvek od eagle »

Viktor píše:
Mě zase převodovka rachotila při studeném motoru ,po sešlápnutí spojky byl klid.. Servis mě vyšel na 21 tisíc.
Setrvačník ,spojka,lozisko atd. ..
Tak máme za sebou servis, spojka, ložisko, setrvačník, práce cca 17000, vše od LUK,

spojka je údajně OK, setrvačník na tom prý taky není tak špatně, kdyby někdo chtěl na repas, ozvěte se.
Každopádně nepříjemné zvuky jsou pryč.
Ale objevili jsme shnilou nápravnici, takže další servis Punťu čeká
Uživatelský avatar
Kubatt
kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: úte srp 11, 2015 11:30

Re: Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Kubatt »

Mara87 píše:Poslední dobou jsem si všiml že mám problém se rozjíždět na jedničku, auto mě kolikrát cuká, buď jsem začal špatně pouštět pedál nebo je něco špatně. Navíc kolikrát když stojím a mam zařazenej neutrál, cítím takové slabé klepání do brzdového pedálu, někdy i do spojkového, ale říkám, pouze někdy, kolikrát stačí přihodit motoru na moment točky a vše je zase OK. U auta když stojí a je nastartovaný tak cítím jako by se to auto slabě chvělo.
mám stejný problém, při pouštění spojky začne motor hodně cukat. na jedničku je to nejvýraznější, na dvojku skoro neznatelné a dál už to není cítit. částečně se to eliminuje pouze opravdu pozvolným pouštěním spojky bez přidávání plynu.
má s tím někdo zkušenosti? motor 1.2 najeto cca 68 tis.
Uživatelský avatar
radliky
kolemjdoucí
Příspěvky: 49
Registrován: čtv zář 15, 2016 17:29
Bydliště: Bratislava DNV

Re: Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od radliky »

Kolko km cca znesie spojka u benzinu ? :?:
Fiat Grande Punto 1,2 Dynamic 2008
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od 1nekros1 »

216000km u mna a potom zacala presmykovat ... stale fungovala ale. nerozletela sa.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
radliky
kolemjdoucí
Příspěvky: 49
Registrován: čtv zář 15, 2016 17:29
Bydliště: Bratislava DNV

Re: Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od radliky »

Ty vole,mrtne :shock: A to ja mam este cas , mam 103 000 a rozmyslam kedy mi to zdochne :mrgreen: :mrgreen:
Fiat Grande Punto 1,2 Dynamic 2008
Odpovědět