Zapalovací svíčky

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:
Jarou? píše:To Macek: toto nemá smysl dál komentovat...
No to smysl komentovat má. Kdy? mi měnili svíčky na Pandě, tak jsem přijel do autorizovaného servisu a hned si převzali auto a začali pracovat. Tak to asi měnili na zahřátém autě ne? Problém je asi ten, ?e svíčky jsou studené a motor teplý. Jde to ov?em ře?it tak, ?e se svíčky zahřejí někde mimo auto nebo se za?roubují do otvorů jen částečně, počká se a? se ohřejí na stejnou teplotu jako motor a pak se utáhnou. Ov?em pochybuji, ?e to v servisu dělají.
Jak to dělají mamlasové v servisu je mi jedno. Zkrátka, svíčky se mají měnit na studeném motoru, pokud to někdo dorve na horkém, tak se ti mů?e stát, ?e pří?tí výměna bude peklo. Někdy to končí i novou hlavou.

V servise se nikde nic nenahřívá, prostě solidní mechanik počká, a? motor zchladne na přijatelnou teplotu. Autorizák mi měnil svíčky 2x (garančky), v?dy jsem u toho byl a mechanik je měnil a? na závěr, kdy? u? byl motor vla?ný.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

me to prave ve fiatu taky menili hned tak proto se ptam jesli je to opravdu takovy problem. ale nikdy sem nemel problemy na masinach ani jinde pokud se to prave zbytecne nedorvalo.
GP 1,4 16V SPORT
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací svíčky

Příspěvek od jeník1 »

Je?tě dotaz k svíčkám a jejich výměně. Na tom obrázku dole jsem červenými ?ipkami označil ?roubky, které se asi musí povolit a sundat ten kryt ne? Ty svíčky asi budou pod tím krytem.

Obrázek
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

To není ?ádný kryt, to je zapalovací li?ta (trafo). Nic se nepovoluje ani nesundává. Copak nevidí?, ?e z něho vedou vysokonapě?ové kabely dozadu dolů ke svíčkám???
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Jarou? píše:To není ?ádný kryt, to je zapalovací li?ta (trafo). Nic se nepovoluje ani nesundává. Copak nevidí?, ?e z něho vedou vysokonapě?ové kabely dozadu dolů ke svíčkám???
Tak?e tam nejsou svíčky pod tím krytem, ale ty jsou na druhé straně těch kabelů někde dole? Minule jsem se tě ptal a jasně jsi napsal, ?e pod airboxem jsou svíčky.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:
Jarou? píše:To není ?ádný kryt, to je zapalovací li?ta (trafo). Nic se nepovoluje ani nesundává. Copak nevidí?, ?e z něho vedou vysokonapě?ové kabely dozadu dolů ke svíčkám???
Tak?e tam nejsou svíčky pod tím krytem, ale ty jsou na druhé straně těch kabelů někde dole? Minule jsem se tě ptal a jasně jsi napsal, ?e pod airboxem jsou svíčky.
No v?ak jsou, ale na té fotce u? ?ádný airbox není :lol: Ano, na jednom ze 2 konců zapalovacích kabelů jsou vět?inou svíčky :wink: Pří?tě se pokusím vyjádřit tak, aby to pochopil i naprostý technický analfabet :!:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

No v?ak jsou, ale na té fotce u? ?ádný airbox není :lol: Ano, na jednom ze 2 konců zapalovacích kabelů jsou vět?inou svíčky :wink: Pří?tě se pokusím vyjádřit tak, aby to pochopil i naprostý technický analfabet :!:[/quote]

No to vidím, ?e tam má? místo airboxu sportovní filtr, ale já tam mám tu klasickou bednu s filtrem. Tak?e to určitě měnit nebudu, ty svíčky jsou někde dole, díval jsem se a je?tě jsou na nich nějaké gumové krytky, které nejdou stáhnout :(
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:No v?ak jsou, ale na té fotce u? ?ádný airbox není :lol: Ano, na jednom ze 2 konců zapalovacích kabelů jsou vět?inou svíčky :wink: Pří?tě se pokusím vyjádřit tak, aby to pochopil i naprostý technický analfabet :!:
No to vidím, ?e tam má? místo airboxu sportovní filtr, ale já tam mám tu klasickou bednu s filtrem. Tak?e to určitě měnit nebudu, ty svíčky jsou někde dole, díval jsem se a je?tě jsou na nich nějaké gumové krytky, které nejdou stáhnout :([/quote]

No comment :roll:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenda »

Opravdu, tady je ka?dá rada drahá :D
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

1,4 16v tam ma sviecky hned shora. ostatne od kabiny
a jarousek ma tusim noveho kamarata :-) :twisted:
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
domcek
kolemjdoucí
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 23, 2010 18:11

demontá? schránky vzduchového filtra

Příspěvek od domcek »

Ako mám da? dole tie plie?ky, čo dr?ia hadicu odsávania olejových pár? Bez uvolnenia tej hadice nemô?em odklopi? schránku vzduchového filtra, aby som v pohode mohol vymiena? sviečky. Čo je to za patent? Klie??ami to nejde, a ten plie?ok je ako keby do seba zacvaknutý.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

sak to zosun nabok potom sa rozcvakne je to iba zahacknute. ja to rozoberam tak ze to vytlacim vedla ten hacik
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
olso
Návštěvník
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 09, 2007 0:17

Příspěvek od olso »

Hi, chcem vymenit sviecky na rodicovskom GP 1.2

Mam niekolko otazok.
Schranka airboxu musi cela von? Nestaci ju len povolit a nadvihnut? Ak ano, aky je postup, myslim ze musim demontovat skrutky na okraji (cervene) a aj tie uchytky(oznacene na modro)

http://www.ulozobrazek.cz/view.php?file ... Airbox.jpg

Ako rozoberate tu uchytku (cvok) bez poskodenia, je tam nejaky postup?
http://www.ulozobrazek.cz/view.php?file ... Drziak.jpg

Dik za help
Aktivna Velka Bodka 1.2 5D, strieborna 2007...Ford Focus wagon mk1 1.6 2003/2004, Ford Focus wagon mk2 1.6TDCi 2010/2011
vlaTTko
kolemjdoucí
Příspěvky: 31
Registrován: pon zář 22, 2008 22:34

Příspěvek od vlaTTko »

Sruby von najlepsi je GOLA nadstavec, modra sipka je to iba gumenny cvok tahas normalne smerom hore, on povoli
Naposledy upravil(a) Buchtič dne pon led 13, 2014 21:31, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Poslední příspěvek se necituje!!!
__________________________
GP 1.2 Dynamic, 5d, Crossover
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

vlaTTko píše:
olso píše:Hi, chcem vymenit sviecky na rodicovskom GP 1.2

Mam niekolko otazok.
Schranka airboxu musi cela von? Nestaci ju len povolit a nadvihnut? Ak ano, aky je postup, myslim ze musim demontovat skrutky na okraji (cervene) a aj tie uchytky(oznacene na modro)

http://www.ulozobrazek.cz/view.php?file ... Airbox.jpg

Ako rozoberate tu uchytku (cvok) bez poskodenia, je tam nejaky postup?
http://www.ulozobrazek.cz/view.php?file ... Drziak.jpg

Dik za help
Sruby von najlepsi je GOLA nadstavec, modra sipka je to iba gumenny cvok tahas normalne smerom hore, on povoli
Já bych to neměnil sám. Maximálně bych je koupil a pouze za práci je nechal vyměnit v servisu. Sí? servisů Contitrade to takhle dělá. U nás v Písku za to chtějí 100 korun (4 Eura)
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Odpovědět