Problém pomoc

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Jarou? píše:
tkupilik píše: Nejnizsi teplota je pri naredeni na nejakej pomer a redenim na obe strany se to zhorsuje.
Chce? tvrdit, ?e čistý (neředěný fridex) zmrzne dřív, ne? směs s vodou (třeba 1:1)???
:lol: :lol: :lol:
Jarou?i tak nějak. Tkupilik má pravdu.
Foligno píše:lidi řeknete si co je to za kopyto ale nepovedlo se mi od?roubovat víčko z nádr?e chladící kapaliny. jsou tam dva zobáčky a nejsem si jistý co to chce jestli grif nebo více síly. :oops: Pravý nebo levý závit.
Normální pravý závit - není důvod (třeba jako u pedálů u jízdního kola) aby tam byl závit levý.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:
Jarou? píše:
tkupilik píše: Nejnizsi teplota je pri naredeni na nejakej pomer a redenim na obe strany se to zhorsuje.
Chce? tvrdit, ?e čistý (neředěný fridex) zmrzne dřív, ne? směs s vodou (třeba 1:1)???
:lol: :lol: :lol:
Jarou?i tak nějak. Tkupilik má pravdu.
Má? pro tuto teorii nějaké relevantní podklady? Třeba takový ethylenglykol (1,2 propandiol), který se základní slo?kou nemrznoucích směsí, má v čistém stavu bod tuhnutí při -85°C.

Třeba tady je hezky vidět v ředicí tabulce, ?e teplota tuhnutí směsi fridexu klesá s jeho rostoucí koncentrací ve vodě http://www.velvana.cz/fridex/vyrobky/?detail=3 :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Příspěvek od tkupilik »

Jarousi, nauc se cist!!! Tech -85C je samozrejme uplnej nesmysl, nevim jak jsi na nej prisel, opakuju se, cistej etylenglykol ma teplotu tuhnuti jen -13C http://www.pentachemicals.eu/bezp_listy ... st_193.pdf
GP 1.4 Tjet
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Kdy? smíchá? Fridex s vodou 1:1, vydr?í asi do - 40 st..
Kdy? zvy?uje? podíl Fridexu oproti podílu vody, vět?í mrazuvzdornost u? ze směsi nedostane?, spí? klesne. Bohu?el teď ?ádný písemný důkaz nemám.
Jarou? píše:Třeba tady je hezky vidět v ředicí tabulce, ?e teplota tuhnutí směsi fridexu klesá s jeho rostoucí koncentrací ve vodě http://www.velvana.cz/fridex/vyrobky/?detail=3 :wink:
Ale v této tabulce nemá? vy??í poměr Fridexu ... Ta tabulka dokazuje jen ředění do poměru 1:1. Poměr vy??í ne? 1:1 tam není, proto?e takové ředění nemá smysl.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

tkupilik píše:Jarousi, nauc se cist!!! Tech -85C je samozrejme uplnej nesmysl, nevim jak jsi na nej prisel, opakuju se, cistej etylenglykol ma teplotu tuhnuti jen -13C http://www.pentachemicals.eu/bezp_listy ... st_193.pdf
Má? pravdu, těch -85 je pro jiný glykol, nějak se mi ty okna s bezpečnostními listy popřehazovaly :oops:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Příspěvek od tkupilik »

jj, ja jsem hlavne narazel, ze jsi si asi nevsim mojeho predchoziho postu... :)
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Na?el jsem tabulku s procentním podílem od 0 do 100 %

http://www.fichema.cz/etylenglykol-200- ... p-760.html

Celkem mě to překvapilo, původně jsem si taky myslel, ?e s vy??ím podílem fridexu se sni?uje automaticky i bod tuhnutí.
V jednom autě jsem měl dokonce čistý Fridex, asi jsem měl ?těstí :mrgreen:
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

kuta33 píše:Na?el jsem tabulku s procentním podílem od 0 do 100 %

http://www.fichema.cz/etylenglykol-200- ... p-760.html

Celkem mě to překvapilo, původně jsem si taky myslel, ?e s vy??ím podílem fridexu se sni?uje automaticky i bod tuhnutí.
V jednom autě jsem měl dokonce čistý Fridex, asi jsem měl ?těstí :mrgreen:
Ono to bude nejspí? tím, ?e to co dostane? koupit není čistý EG, ale směs s nejni??í bodem tuhnutí. Odtud nejspí? názvev G48 (v případě Fridexu). t.j. 60ti% směs, která má bod tuhnutí -48°C.

Tak?e i v případě, ?e nalije? čistý Fridex, tak ti zgelovatí chladicí směs a? při této teplotě.

Tím je v podstatě vyvrácena úvaha, ?e zvedáním obsahu FRIDEXu v chladicí soustavě klesá mrazuvzdornost směsi. :wink:

PS: nedoká?u si jaksi představit, ?e by mi v nevytápěné gará?i zmrzla fla?ka Fridexu při -15, ale jeho ředěná varianta zůstala kapalná :!:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Ale mě se to stalo, měl jsem v autě fla?ku fridexu neředěného a opravdu zmrzla v autě v chladiči se tomu nestalo nic.
Je pravda ,?e to u? je tak 5let zpátky a byl to nějakej modrej.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
oldys
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: pon zář 21, 2015 11:09

Problem s Olejem.

Příspěvek od oldys »

Hezký den přeji.
Mám GP 1,2 07 .Chtěl bych se zeptat co muže být příčinou závady která se stala.
Z ničeho nic se mi za jízdy rozsvítila kontrolka oleje.ihned jsme zastavil a zkontroloval měrku oleje však bylo dost i přez to jsem nelenil doběhl na pumpu a olej dolil asi nececelý čtvrt litr a byl jsem hodně přez.Nastartoval jsem a kontolka zhasla asi tak po 2,5km na mě dvakrát problikla a rozsvítila se znovu.Opět jsem zastavil vypl ihned motor a chvílu jsem nechal motor odpočinout.nastartoval jsem a celé se to zopakovalo znovu.Nutno podotknout žese mi to stalo jednou do kopce a po druhé z kopce dolu.To už jsem nelenil a nechal si zavolat odtah abych nepoškodil motor.čím by to mohlo být?olej nikde netečekdyž nepočítám drobnou netěsnost na víku motoru.vana je lehce .stalo se to těsně před výměnou oleje muže to být ucpaný filtr nebo nějaké čerpadlo?Každopádně když jsem otevřel víčko od motoru který běžel bylo na začátku sucho olej nebublal-nevracel se a z víka se lehce kouřilo bez zápachu spaleniny tedy.
Třeba odešlo jen čidlo kontroly ale bojím se že nešel správně tlak a že jsem mohl motor poškodit.
Máte někdo takovouzkušenost?
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s Olejem.

Příspěvek od 1nekros1 »

snimace tlakove obcas odchadzaju a ked uz blbne tak moze sa stat ze spina a nespina a ked sa ten stav zmeni pocas jazdy rj vyhodnoti chybu mazania. taktiez ti musi obcas svietit kontrolka vypalenej ziarovky. a samozrejme ze moze byt aj nieco s cerpadlom alebo filtrom. ale najskor by som skontroloval snimac alebo kabel k nemu.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
oldys
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: pon zář 21, 2015 11:09

Re: Problém pomoc

Příspěvek od oldys »

Děkuji za odpověd.Dnes mi volali ze servisu že je totalně ucpané olejové čerpadlo a že prý jsou chycené ojnice či co tož su zvědavý co ještě objeví.Mimo to mám prý v tahu i těsnící kroužky pod hlavou je to možné na 115 tis?
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Problém pomoc

Příspěvek od tkupilik »

znas historii toho auta? predepsany interval vymeny 30000 je psycho samo o sobe, staci aby ho majitel 'dodrzoval' a pred prodejem se vykaslal na vymenu ulpne... fire motory jsou osvedceny drzaky a 1.2 na lpg v inzeratech drzi rekordy v kilometrech (>200 000)...
GP 1.4 Tjet
oldys
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: pon zář 21, 2015 11:09

Re: Problém pomoc

Příspěvek od oldys »

Děkuji.Byly chycené opravdu ojnice z duvodu ucpaného olejového čerpadla.Po vyčisštění čerpadla vany celého motoru .výbrusu a vložení zpět + nové filtry jede jako vyměněné. :-)
Uživatelský avatar
cicvor2000
kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: pon srp 24, 2015 21:07

Zápach benzínu

Příspěvek od cicvor2000 »

Ahojte, potrebujem radu, Robil som upravu motoru, výmena originál airboxu za športový kit (vlastná výroba). Hned od prvého momentu som začal cítiť benzín v kabíne. čím to môže byť sôsobené a ako to odstránim. Vdaka za radi
Grande Punto r.2006 1.2 48kw
Odpovědět