Vymena oleja

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
olso
Návštěvník
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 09, 2007 0:17

Vymena oleja

Příspěvek od olso »

Zdravim GP majitelia a fandovia. Som tu novy, nasi vymenili stare Punto 55s za nove GP s 1.2 65k. Je krasne strieborne, jazdim na 100k firemnom focuse, cize zda sa mi trosku lenive ale velmi tiche...Ta lenivost, zabiehame, cize na 2000-3000ot, ale ta hmotnost a maly vykon tam citit urcite bude :(

Teraz mam len takuto otazku. Predajca nam doporucil 1. vymenu oleja po 3000km. Viem, ze na starom bola tiez doporucena predajcom 1. vymena po 1500km, ale servisna knizka o tom nic nehovori a ani nehovorila. Menili ste ten olej aj vy, alebo ste to nechali tak na 2 roky alebo 30000km, pripadne rok? Nie je to len tah na peniaze? Rodicia najazdia tak 8000km za rok, tak ani neviem ako ten olej budeme menit. Po 2 rokoch a 16000km, alebo rok a tych 8000 s lacnejsim olejom, co mi doporucite? Dakujem za rady...
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

já budu měnit a? po roce...Ale nkteří tu měnili olej po těch 1500km...
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

já budu měnit také po roce

ostatně - vět?inou se doporučuje měnit po roce v?echny náplně (olej,brzdovou kapalinu atd.
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
olso
Návštěvník
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 09, 2007 0:17

Příspěvek od olso »

V servisnej knizke mame olej Selenia K 5W-40, vymena 2 roky alebo 30000km. 30000km je vela, ale tie dva roky a tych 16-17000km sa mi zda v pohode. Len nebudem kupovat tu seleniu vo Fiate (cca 800sk/liter) ale niekde na webe za 500sk/liter - teda dufam ze ju zozeniem... :o Brzdovku treba tusim menit az po 2 rokoch...
Naposledy upravil(a) olso dne sob čer 09, 2007 12:46, celkem upraveno 1 x.
olso
Návštěvník
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 09, 2007 0:17

Příspěvek od olso »

Tak som ju nasiel, http://iss.amc.sk/?s=search&q=1480001&w=cpol , super cena, alebo v CR, http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=781 na objednavku...
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

ja som prvy olej vymenil po cca. 4300km, ale bolo skor pre moj dobry pocit, ze tomu autu doprajem :D
ci to malo nejaky vyznam, neviem..
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
olso
Návštěvník
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 09, 2007 0:17

Příspěvek od olso »

Aj my to asi nechame vymenit, prave pre ten dobry pocit, ale olej si asi do FIATu donesiem, predpokladam ze nebudu radi :) diky vsetkym za odpovede
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

olso píše:Aj my to asi nechame vymenit, prave pre ten dobry pocit, ale olej si asi do FIATu donesiem, predpokladam ze nebudu radi :) diky vsetkym za odpovede
Ja som menil 1500=15000 a teraz pri 29 je ten olej tiez pekne cierny.
Je normalne ze je cierny ale mam z toho dobry pocit. Chodim 4km do roboty leto zima a studene starty nic moc......

Nech kazdy vymeni ako uzna za vhodne....
Uz pri aute za 400litrov setrit na oleji 1500sk sa nevyplati [zasa ako komu] . Za vacsiu blbost povazujem pchat prachy za V-Power.......
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

prave pri aute ktore jazdi dennodenne kratke trasy po meste, by som olej menil castejsie.. ono je rozdiel ked nabehas 10isic km v meste alebo niekde na dialnici.. napr. ked polovicu casu rano stojim v zapche: km prejdem malo, ale motor vrci stale..
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
olso
Návštěvník
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 09, 2007 0:17

Definitivne rozhodnutie :-)

Příspěvek od olso »

Servisna knizka hovori olej po 30000 km alebo 2 roky, doporuceny olej Selenia K 5w-40. Ja planujem ten olej vymenit po 2000-3000km a potom kazde 2 roky (cca 16000km). Auto bude jazdit medzi mesto, v meste a na dialnici velmi malo. Olej budem davat tento doporuceny, len ho asi kupim niekde inde a nie priamo vo FIATe za priserne prachy...Myslim, ze moc nesetrim a ze dam malemu Maserati :D co mu patri...Ale mate iny navrh ako by ste to riesili vy?
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

ak za 2 roky najazdis 16tisic, teda cca. 8tisic rocne a vacsina bude na okreskach, tak si myslim ze ten 2-rocny interval je akurat, vymienat olej castejsie by bolo vyhazdovanie penazi.. len si ho obcas skontroluj, ci nepotrebujes doliat..

olej tiez davam ten odporucany, ono asi ti v autorizovanom servise nic ine donho nenaleju, pokial si to vyslovene nebudes zelat.. Ked budem nabuduce menit olej, tak ho asi skusim kupit cez ten link co si sem dal, tam to vychadza o dost vyhodnejsie ako v servise..
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
olso
Návštěvník
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 09, 2007 0:17

Příspěvek od olso »

Hej vychadza tam lacno, az je to podozrive...Inak v manuali som cital, ze je tam treba len tusim 2,5 litra oleja alebo tak nejak. Nie je to preklep, zda sa mi to malo? A s tou spotrebou, zere Vam GP olej? aby som nestresoval ked sa bude stracat...

Offtopic: Inak, mame je smutno za starym Puntom, ze to bolo zivsie. Ja vravim hlavne hlucnejsie :lol:
Vcera som nasiel "zavadu". Zle zastrcena krytka nad poistkami (trcala 1cm), snad Talian nezabudol nieco dotlacit v motore :)
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

ano mě spapalo GP asi 300-500ml oleje, během prvních cca5000km. Teď u? je to v pohodě zdá se....Ale rad?i risku kontroluju častěji!
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Já se chystám měnit olej v předepsaném intervalu 30000 km, které ujedu asi za 1 a 3/4 roku.
Dřívěj?í výměna je vyhazování peněz (P.S. raději je po?lete mně). Interval 30000 km není u Fiatu výjimkou, podívejte se na jiné značky. Nezapomeňte se té? podívat na klasifikaci na?eho oleje, není to ?ádná srajda.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

aj moje auto na zaciatku trochu oleja zozralo, po doliati vo flaske zostalo urcite viac ako polovica, takze odhadujem ze to bolo podobne ako u Tommyho, do pol litra oleja (dolievelo sa vo februari, takze po zime a nejakych 10tisic km)
teraz to vyzera ze mu uz ten olej nechuti :lol:

Du?an: tych 30tisic je horna hranica, ja to budem robit urcite castejsie, kedze auto nicim v poslednom case 100% mestskou premavkou.. a ako tu niekto pisal, tych 1500 korun investicia do oleja? to je oproti ostatnym vydavkom do auta minimum..

EDIT: oprava preklepov :lol:
Naposledy upravil(a) RadimG dne pon čer 11, 2007 21:02, celkem upraveno 1 x.
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
Odpovědět