Tlak oleja

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

fleet.admiral
kolemjdoucí
Příspěvky: 37
Registrován: pát kvě 01, 2015 16:39
Bydliště: Ostrava

Re: Tlak oleja

Příspěvek od fleet.admiral »

Platil jsem v podstatě totéž (cca 3 500 Kč), bez senzoru, ale s novým sítkem a olej tam je origo Selénia K. Nechával jsem ale auto v obvyklém servisu, ne v autorizáku. Prvních 35 km zatím v pohodě, tak uvidíme, jestli dá obvyklých měsíčních 1 000. :-D
Aktuálně: Punto I, GP, Panda II, Bravo II, 500 II, Barchetta
Ex: Uno, Uno Logo, 2x Punto IIa, Punto IIb
EASY_SK
kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: stř bře 21, 2018 21:19

Re: Tlak oleja

Příspěvek od EASY_SK »

Ešte som sa rozprával s jedným mechanikom a niekedy je tento problém podľa neho (červená olejnička) spôsobený long life olejmi. Keď niekto používa tento typ oleja (a pravdepodobne ho používal aj majiteľ predo mnou) a potom príde niekto ako ja, čo dáva do motora plnú syntetiku, ktorá rozpustí karbón a podobné usadeniny, tak sa ani nečudujem, že sa toto stalo. Môj Castrol Edge 5W-40 full synthetic rozpustil všetok karbón a ostatný bordel, ktorý stiekol dole do vane a upchal sitko i znížil tlak v mazacej sústave. Osobne som zástanca 10 000 km a výmena, takže verím, že už sa toto nebude kaziť.
fleet.admiral
kolemjdoucí
Příspěvky: 37
Registrován: pát kvě 01, 2015 16:39
Bydliště: Ostrava

Re: Tlak oleja

Příspěvek od fleet.admiral »

U mě to mohlo být podobně. Původní majitel měl auto pro ženu a ta s ním poskakovala pár kilometrů od vesnice do města. Údajně tankovali jen lepší benzin, ale i tak si paní stěžovala, že auto moc nejede. Majitel to občas protáhnul po dálnici, vymetl z motoru pavouky a konstatoval, že auto jede normálně. Mechanikovi ho vozili +/- pravidelně, ale nijak důsledně jej nekontrolovali (např. jestli opravdu olej vyměnil a co tam dal). Já jsem naproti tomu dal origo olej a začal tankovat Vervu 100, takže jsem možná rozpustil část úsad, a pokud sítko bylo nějak načaté, mohlo to dílo zkázy dokonat.
Aktuálně: Punto I, GP, Panda II, Bravo II, 500 II, Barchetta
Ex: Uno, Uno Logo, 2x Punto IIa, Punto IIb
THcz
kolemjdoucí
Příspěvky: 8
Registrován: pon kvě 28, 2018 12:59
Bydliště: OLM

Re: Tlak oleja

Příspěvek od THcz »

Opravoval někdo netěsnost chladiče oleje na t-jetu (silikon, těsnění, svaření atd.) nebo to jde jen měnit za jiný kus?
1.4 T-Jet 88 kW, r. v. 2007
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak oleja

Příspěvek od 1nekros1 »

urcite nic take ked to je neaka prasklina tak maximalne sa to da zvarit ak je to dostupne ale inak iba vymena je tam tlak /teplo a ten neutesnis silikonom.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět