Alternativní rozměr kol

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Zamčeno
Banaho
kolemjdoucí
Příspěvky: 13
Registrován: úte zář 22, 2009 17:16
Bydliště: Slaný

Alternativní rozměr kol

Příspěvek od Banaho »

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, zda existuje nějaká jiná mo?nost dopsání jiných kol do velkého TP ne? pře? potvrzení z Autocentra Dojáček Praha, kam jsem byl přesměrován z oficiálního zastoupení Fiat ČR. AC Dojáček si za vystavení potvrzení říká 2 tis. Kč, co? se mi dávat nechce.

Jde mi o to, ?e mám dovezeného Pun?u z Německa, ve velkém TP mám pouze rozměr 175/65 R15 a ?ádnou jinou alternativu, přitom auto jsem přivezl na originální ALU Fiat R16 a pneu 195/55 (v manuálu jsou uvedeny u 16V verze) a zimní mám na plecháčích 185/65 R15 (v manuálu je uvedeno i 8V verze).

Díky za odpovědi.
GP 3D 1,4 8V ?edá Chemical
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Cau resilo se to tady x krat. Jde to jednoduse. Koupis si nova kola ke kterym se vydava tzv. typovy list ve kterem je uveden dany typ vozu a motorizace. Soucasti je i nemecky TUV protokol ktery schvaluje pouziti danych kol na dany vuz. To schvaluje vyrobce kol a ne automobilka. S timto si po nahozeni kol zajedes na STK kde ti daji razitko ze vse co je v papirech uvedeno sedi a dale jedes na dopravku kde ti rozmer disku a rozmer gum dopisi cca za 50,-Kc do velkeho TP.

Ke starsim kolum se typovy list shani spatne takze nejlepe kola koupit nova.

Fiat s ti nema nic spolecneho. A kdyz uz tak ti necha dopsat akorat asi rozmery ktere on sam dava na GP.

Jinak mrkni sem http://tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=296 a priste skus mrknout i na starsi temata. :wink:
Obrázek
Banaho
kolemjdoucí
Příspěvky: 13
Registrován: úte zář 22, 2009 17:16
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Banaho »

Teddy86 píše:Cau resilo se to tady x krat. Jde to jednoduse. Koupis si nova kola ke kterym se vydava tzv. typovy list ve kterem je uveden dany typ vozu a motorizace. Soucasti je i nemecky TUV protokol ktery schvaluje pouziti danych kol na dany vuz. To schvaluje vyrobce kol a ne automobilka. S timto si po nahozeni kol zajedes na STK kde ti daji razitko ze vse co je v papirech uvedeno sedi a dale jedes na dopravku kde ti rozmer disku a rozmer gum dopisi cca za 50,-Kc do velkeho TP.

Ke starsim kolum se typovy list shani spatne takze nejlepe kola koupit nova.

Fiat s ti nema nic spolecneho. A kdyz uz tak ti necha dopsat akorat asi rozmery ktere on sam dava na GP.

Jinak mrkni sem http://tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=296 a priste skus mrknout i na starsi temata. :wink:
Já jsem samozřejmě na jiná témata koukal a tenhle způsob jsem na?el, ale já se neptám na postup při koupi nových kol, ale při dopsání těch co mám..ikdy? mám ty co na GP Fiat dává, tak v TP je nemám. A Fiat s tím má společné to, ?e od něj potřebuju potvrzení o tom, ?e tyhle kola na něj dává, proto se ptám, jestli někdo neví, jak tohle obejít bez nutnosti kupovat nový kola.
GP 3D 1,4 8V ?edá Chemical
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

skus ineho importera otcovy to na hyundai pomohlo
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Banaho
kolemjdoucí
Příspěvky: 13
Registrován: úte zář 22, 2009 17:16
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Banaho »

1nekros1 píše:skus ineho importera otcovy to na hyundai pomohlo
To jsem zkou?el. Nejdřív jsem byl u Fiat Sma?ík, kde mě odkázali na centrálu Fiat a z centrály Fiat mě odepsali, ?e tuhle administrativu pro individuelně dovezené vozy vyřizuje právě Dojáček..a jak vidno, tak své jméno bezezbytku naplňuje.. :?
GP 3D 1,4 8V ?edá Chemical
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

Banaho píše:
1nekros1 píše:skus ineho importera otcovy to na hyundai pomohlo
To jsem zkou?el. Nejdřív jsem byl u Fiat Sma?ík, kde mě odkázali na centrálu Fiat a z centrály Fiat mě odepsali, ?e tuhle administrativu pro individuelně dovezené vozy vyřizuje právě Dojáček..a jak vidno, tak své jméno bezezbytku naplňuje.. :?
není potřeba potvrzení od Fiatu - stačí typový list. Měl jsem to úplně stejně - dokonce mi originál typového listu vrátili :)
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Pepa B. píše:
Banaho píše:
1nekros1 píše:skus ineho importera otcovy to na hyundai pomohlo
To jsem zkou?el. Nejdřív jsem byl u Fiat Sma?ík, kde mě odkázali na centrálu Fiat a z centrály Fiat mě odepsali, ?e tuhle administrativu pro individuelně dovezené vozy vyřizuje právě Dojáček..a jak vidno, tak své jméno bezezbytku naplňuje.. :?
není potřeba potvrzení od Fiatu - stačí typový list. Měl jsem to úplně stejně - dokonce mi originál typového listu vrátili :)
Tak je?tě jednou Pepo :wink: Banaho má ORIGINAL hlíny na GP v 16ce a potřebuje je dopsat do velkého TP. Kdo mu dá tento konkrétní typový list :?: :wink:

To Banaho: tady je asi nejlep?í ře?ení ty kola prodat a koupit si nějaké jiné a ty zapsat klasickým způsobem přes typový list k nim dodaný. Jiné ře?ení bez účasti FIAT cz mě nenapadá...
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Myslím, ?e nejlevněj?í ře?ení je dát u Dojáčka 2 tisíce a dál to neře?it, v?echny ostatní mo?nosti jsou daleko dra??í.
GP 1.4 8v Emotion - angel eyes pryč, xenony pryč, spodní mří?ka masky od MS Desing rozbitá od Fiatu, ... proč já to jen kupoval, mohl jsem u?etřit takových peněz.
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

Colin píše:Myslím, ?e nejlevněj?í ře?ení je dát u Dojáčka 2 tisíce a dál to neře?it, v?echny ostatní mo?nosti jsou daleko dra??í.

jednou se naučím pořádně číst a nebudu spamovat téma, pardon :wink:
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Prosím nezakládejte témata, kdy? tu ji? podobná, či dokonce stejná ji? jsou, je to i pro Vás, aby jste se tu pak vyznali. Pokračovat mů?ete například zde http://tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopi ... 9&start=15
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Zamčeno