Řízení - klepání

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Kedar
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: sob kvě 05, 2007 21:07

Řízení - klepání

Příspěvek od Kedar »

Co konkrétně Vám měnili na řízení? Mně nyní vyměnili řídící tyč, ale klepání od přední nápravy se při přejezdech nerovností neodstranilo. Řekl bych, ?e se naopak je?tě zvýraznilo a co víc, nemám po této výměně tyče volant v ose (při jízdě rovně je lehce pootočen). Musím si nechat udělat geometrii předku a klepání od přední nápravy opět reklamovat.
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Re: Řízení - klepání

Příspěvek od Davids »

Kedar píše:Co konkrétně Vám měnili na řízení? Mně nyní vyměnili řídící tyč, ale klepání od přední nápravy se při přejezdech nerovností neodstranilo. Řekl bych, ?e se naopak je?tě zvýraznilo a co víc, nemám po této výměně tyče volant v ose (při jízdě rovně je lehce pootočen). Musím si nechat udělat geometrii předku a klepání od přední nápravy opět reklamovat.
O jake klepani slo? tet taky neco takoveho registruju a docela mi to zacina vadit, je to slyset hlavne kdyz jedu pomalu jsou to takove nepravidelne dute rany "bum bum ----- bum------bumbumbum napadl me cep, ale to je hloupost, protoze to by znelo uplne jinak, pripada mi to jako kdyby tam bylo neco volneho a narazelo to do sebe, uvidim treba se to vyjebe uplne a da to o sobe samo vedet :(
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Pokud to klepani dela pri pomale jizde pri zataceni tak by to mohla byt poloosa. Takovou skusenost mam s Renaultem.
Obrázek
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Teddy86 píše:Pokud to klepani dela pri pomale jizde pri zataceni tak by to mohla byt poloosa. Takovou skusenost mam s Renaultem.
Ono to dela pri pomale jizde, ale jestli jedu rovne ne do zatacky na to nema vliv, a uz se to ozyva i ve vyssich rychlostech :(
libor
Návštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: čtv pro 06, 2007 21:14
Bydliště: Petřvald

Příspěvek od libor »

Mě to řízení klepalo kdy? jsem jel pomalu přes nerovnosti.Ale dělalo to taky kdy? jsem vytočil kola a do toha kola kopnul zepředu nebo zezadu.Mě měnili tyč ke kolu a čekal jsem na tu tyč dva týdny
Fiat Grande punto 1,3Mjet90k sport červená exotika
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

libor píše:Mě to řízení klepalo kdy? jsem jel pomalu přes nerovnosti.Ale dělalo to taky kdy? jsem vytočil kola a do toha kola kopnul zepředu nebo zezadu.Mě měnili tyč ke kolu a čekal jsem na tu tyč dva týdny
To kopani vyzkousim, a jestli to bude v haji tak to se pekne prohnu :(
libor
Návštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: čtv pro 06, 2007 21:14
Bydliště: Petřvald

Příspěvek od libor »

Davids píše:
libor píše:Mě to řízení klepalo kdy? jsem jel pomalu přes nerovnosti.Ale dělalo to taky kdy? jsem vytočil kola a do toha kola kopnul zepředu nebo zezadu.Mě měnili tyč ke kolu a čekal jsem na tu tyč dva týdny
To kopani vyzkousim, a jestli to bude v haji tak to se pekne prohnu :(
Já to měl v záruce tak mi to bylo jedno kolik to stojí
Fiat Grande punto 1,3Mjet90k sport červená exotika
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

To u? mám za sebou vyměněn sloupek řízení a kompletní řízení i s převodkou řízení teprve potom to přestalo klepat,na?těstí záruka.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jirka píše:To u? mám za sebou vyměněn sloupek řízení a kompletní řízení i s převodkou řízení teprve potom to přestalo klepat,na?těstí záruka.

A kolik by tak kostovala oprava??? ty jsi takovy znaly ;-) muj odhad 10 000 Kc?
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

No tak to nevím přesně nechodí mi ePer ale 10tis. by asi bylo adekvátní zále?í co by se měnilo.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Tak problémy s tím mím řízením neberou konce , minulý rok mi vyměnili komplet řízení kromě sloupku s posilovačem řízení a to mě budou měnit zítra cena asi 30tis.kč e?tě ?e je to záruka mám fakt smulu asi na konkretní kus nebo nevím.
Začalo se to projevovat takovím drnčením v posilovači a řízení začalo chodit lehce a nedr?í středovou polohu musím to furt hlídat u fiatu se ptali je?tě jinde a prý je to závada která se projevovala u první serie GP a oplu corsa tak doufám ?e u? budu mít od řízení pokoj u? je tam v?e nové.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

opel corsa je postaveny na tom istom podvozku ako gepecko :?: :?: :?: :ehm
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

kubenko píše:opel corsa je postaveny na tom istom podvozku ako gepecko :?: :?: :?: :ehm
Jo jo je.
Obrázek
Spyker
kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: stř bře 05, 2008 1:01

Příspěvek od Spyker »

Ahoj s tím klepáním v řízení to je problém jen u prvních verzí nebo i ty nověj?í...??????
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Ja myslim ze u tech prvnich.
Obrázek
Zamčeno