Volant

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Volant

Příspěvek od Petr1985 »

Zdravím vás přátelé Velké Tečky! :D

mám malý problém....koupil jsem ojeté GP (kupované v ČR, přímo od Fiatu, opravdu NEbourané), ale mám tro?ičku na křivo volant, tzn. kdy? jedu rovně, volant je lehce vychýlený do leva. Nevíte někdo čím to mů?e být, kdy? havarii lze okam?itě vyloučit???

Děkuji

...a je?tě jednu prosbu bych měl...máte někdo ?ikovný tip na odstranění nebo spí? opravení laku..mam na několika málo místech oprysknutý lak od kamínků...
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

No, pokud vyloučíme chybu při montá?i ve fabrice a ránu na nějaké z předních kol, tak zbývá mo?nost ?patně dělané geometrie, kdy někdo seřizoval celou hodnotu jen na jedné straně. (geometrie v pořádku, ale volant na křivo)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

no je pravdou, ?e předchozí majitel tam nasazoval v domácích podmínkách nové zimní obutí....právě nevím, jestli nemů?e být něco s řízením, sly?el jsem, ?e GP RV 2006 mají cosi s řízením...
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

No mají, ale toto není ten případ, někdy je ?patně seřízené servo, nikoli ?patně nasazený volant.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Kedar
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: sob kvě 05, 2007 21:07

Příspěvek od Kedar »

Stejný problém s volantem nakřivo jsem měl i já po výměně řídící tyče v servisu. A? teprve při třetí výměně kompletního řízení mi při geometrii volant srovnali správně. Není to ?ádný problém.
AGiNiGA
Návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: úte lis 11, 2008 19:48

Mel jsem stejny problem.....

Příspěvek od AGiNiGA »

Mel jsem stejny problem..... volant jsem mel v poradku, ale pri prohlidce jsem se nechal "premluvit" na geometrii a druhy den ? Vychyleny volant, opetovne serizeni a opet vychyleny (po 5-tem pokusu jsem rezignoval a ozelel tech 1200,-), zajel jsem ke druhemu dealer-ovi a od te doby mam volant v ose. Takze navrhuji prov. geometrie.
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Takhle to dopadá, kdy? v servisu k práci pustí nevyučené jelito.
Perlička:
kolega si nechal ve značkovém servisu přetěsnit motor na Meganu, dali mu tam pod víko ventilů těsnění z R 19. Nad tím, ?e vůbec nesedí a olej teče je?tě víc si vůbec nelámali hlavu. Při reklamaci se prý vymlouvali, ?e práci prováděl učeň. :X :X :X
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

No to kdybych udělal v práci, já, tak nevím...jak by to dopadlo, nejen se mnou. No je to stra?ný co se někdy děje v "autorizovaém" servisu.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Doufám, ?e teď u? je to lep?í, to co jsem psal se stalo asi před osmi lety. A ten "značkový servis" u? neexistuje. :lol:
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
AGiNiGA
Návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: úte lis 11, 2008 19:48

Zánik ničemníků :)

Příspěvek od AGiNiGA »

Moje zku?en. je z minulého roku. Motortec mi doporučovala spousta lidí, vzal jsem si den dovolené a ten strávil v servisu. U posledního měření jsem byl osobně přítomen a u třetího měření si troufám tvrdit, ?e bych pod dohledem geometrii provedl sám.....
O?elel jsem 1200,- a mávl rukou (a zajel k AB, kde geom. seříd. za necelých 1100,-), od té doby jedu do Motortec-u max. pro náhr. díly a "v?echno" dělám sám.
Aspoň mám jistotu, ?e "technik" :) udělá to, co chci.
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

To jo a kdy? ti to zmrví mů?e? mu to strhnout z platu a fyzicky potrestat. :lol:
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
AGiNiGA
Návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: úte lis 11, 2008 19:48

:)

Příspěvek od AGiNiGA »

Přesně tak :).

Ale pokud někdo nemá volant v ose, mů?e to mít několik příčin. Ka?dopádně DOPORUČUJI - provést GEOMETRII.
Odpovědět