Nové Grande Punto 2

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Zamčeno
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Ten test je o mnoho profesionálněj?í, ne? ve Světě motorů.
K závěru s výčtem mínusů bych okomentoval následovně:

Komentované mínusy:

* rázy od kol, kultura tlumení nerovností (ANO, souhlasím)
* kousavé brzdy (NEsouhlasím, jde o zvyk a hlavně to brzdí)
* vy??í ceny výkonněj?ích motorizací (NEsouhlasím, která automobilka to nemá)
* zvuk při dovírání dveří (NEsouhlasím,mně to tak nepřipadá)
* nepraktické detaily (otevírání zavazadelníku, zobrazování údajů palubního počítače) (NEsouhlasím, nedělá mi ?ádný problém, pomalé zobrazování hodnot na PP-to mi nedělá)
* vy??í spotřeba (Souhlasím částečně, u 1,2-ky pouze při rychlosti cca nad 110 a? 120 km/h)
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Pandora
Návštěvník
Příspěvky: 123
Registrován: úte črc 15, 2008 20:32

Příspěvek od Pandora »

S tím příplatkem za motorizaci u konkurence - nový I20 má příplatek mezi 1,2 16V a 1,4 16V 15 000,-
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Niekto ma s odkazom na túto recenziu predbehol :? :wink:
Zo včetkých mínus neviem čo manú s tým zatváraním dverí. K otváraniu kufra-to u? nerie?ím lebo u? je to trápne ako to stále omiežajú dokola v ka?dej recenzii. Ale to ?e ... group otvára kufor stlačením ?ponavého znaku tak to nenapí?u nikde.
Aj keď je to môj prvý FIAT a vlastné auto vôbec, tak "podruhé do stejné řeky" by som aj ?iel.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

ja snad jen k tomu reknu tolik: na autosalonu jsem byl omrknout 5ti dver a je fakt, ez pri zavirani zadnich dveri jsem si pripadal, ze jsem se vratil do doby Skody Favorit, o tom zadna...kazdopadne 3D verze sport to luxusni zbuch :D pri zavirani dveri jak oni pisou ma.

k tom motoru 1.2, ja nechapu cemu se divi, tohle je motor predevsim do mesta...65K je proste 65K.....takze takhle bych se na to nedival..i kdyz spotreba pri 130 7.8 litru je fest....vcera jsem jel z Brna do Olomouce, 160tacho, otacky 3000 a ustalena spotreba 5.8L...
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Petr1985 píše:ja snad jen k tomu reknu tolik: na autosalonu jsem byl omrknout 5ti dver a je fakt, ez pri zavirani zadnich dveri jsem si pripadal, ze jsem se vratil do doby Skody Favorit, o tom zadna...kazdopadne 3D verze sport to luxusni zbuch :D pri zavirani dveri jak oni pisou ma.

k tom motoru 1.2, ja nechapu cemu se divi, tohle je motor predevsim do mesta...65K je proste 65K.....takze takhle bych se na to nedival..i kdyz spotreba pri 130 7.8 litru je fest....vcera jsem jel z Brna do Olomouce, 160tacho, otacky 3000 a ustalena spotreba 5.8L...
S tím zvukem při zavírání dveří ve 3D naprosto souhlasím. Velmi na úrovni. Co se týče porovnání spotřeby...no, nemů?e? srovnávat spotřebu dehtu v 1.9 s bezínem 1.2, který má oproti tvému skoro 3x men?í výkon. Srovnatelná Fabia 1.2 HTP ?ere při 130 km/h skoro 9.... tak?e asi tak :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Pietro
Návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pon kvě 12, 2008 21:01
Bydliště: Kralupy

Příspěvek od Pietro »

Já taky se spotřebou nesouhlasim mam 1,2 3D dneska ve třech lidech Zadov - Roztoky za 5,7l a to jsem jel dálnice 120-130 a okresky 100-110 tak nevim kde to berou :-) je pravda ?e kolem 130 a nad u? je to sly?et ale pořád to jde.
1.2 3D, Dynamic, červená exotica
lukasbc
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon říj 06, 2008 19:06

Příspěvek od lukasbc »

No teda ten článek v pdostatě popsal úplně to samé jako minulá týden v SM.
Zavírání dveří - nepozoruji nic co bylo napsaáno.
Spotřeba - Při dodr?ování limitů (mimo obce po okrskách tak kolem tej 100, v obci klasika, dálnice těch 130 takz těch jejich hodnot se dá ubrat asi 0,7 - 1litr z toho co tam napsali.
Měřeno v?dy ve dvou lidech a plný kufr potřebných věcí z TESCA :lol: znáte to ne? :wink:
Brzdy --ti chlapi co to testovali asi byli udivení,?e to brzdí a nezpomaluje... M2 to dělalo problém jen první asi 3 km,ne? jsem se vymotal z OStravy jak jsem to autíčko koupil...
Kritika volantu - dal?í debilovina - je tady někdo komu to v ruce perfektně nesedí?
ZAtím k tomu autu nemám výtku,spotřeba OK,doka?e jet svi?ně na 65k vybavené auto a kdy? to budu dusit tak nepřelzu 7,5/100km,ale za 6 i lehce pod je krásný dlouhodobý průměr s je?tě ani nezajetým autem...
To? asi v?e no
Velký Pun?a 1,2 Dynamic
popo
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv bře 29, 2007 17:33
Bydliště: Stupava - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od popo »

no tak ten test má stra?ne velkú vypovedaciu hodnotu - teda aspoň pre mňa. Tolko bludov pokope som u? dlho nevydel:
spotreba - to stým jazdili len po parkovisku a so studeným motorom ?
brzdy - to si páni redaktory presadli zo shade 120, kde trebalo brzdovým pedálom pretlači? podlahu ? Tak v tom prípade im rozumiem :lol:
otváranie kufru - no asi bude lep?ie chyta? rôzne uchyty, tlačidlá a otvárania zasrané od zimných ciest - fakt praktické, v?dy som bol viac ?pinavý po otvorení kufru na OI, ako na GP.
volant - ved hovorím ?e si presadli zo shade 120 do GP :twisted: a nebodaj im e?te vadili aj tlačidlá ovládania rádia na volante ? :wink:
Bravo 1,6 MultiJet, 105 sivých koníkov, Dynamic, Sivá digital- perle?ová

Opel Corsa C, 1,0 12v

odpočíva v pokoji - Grande Punto 1,4 16v 5D Dynamic Sole - Psychadelic Azure
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

z těch testů plyne poučení-u? jim nepřikládám váhu a to myslím i na jiná auta.novináři jak to vypadá opisují a kdoví jestli ta auta vůbec viděli.je?tě k těm praskajícím ?árovkám-na puntu 2 byly H7 a ty opravdu praskaly-asi si ten pán nev?iml ?e toto je jiné auto :wink:
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Jo jo H7 praskaji snad ve vsech autech. Mel jsem Lagunu a tam jsem je menil skoro tak casto jako dolival vodu do ostrikovacu. :lol:
Obrázek
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

Jedna znama ma focusa a ta meni H7 kazdy mesiac, povedala mi, ze jej to leze riadne na nervy.
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Jenom slepá závist, přece nemů?ou, i kdy? zaslou?eně, FIATA jenom chválit!! :).'.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
wenca
Štamgast
Příspěvky: 345
Registrován: sob pro 29, 2007 12:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od wenca »

Grande Punto 5D 1,2 Dynamic - New Orleans blue
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

Pietro píše:Já taky se spotřebou nesouhlasim mam 1,2 3D dneska ve třech lidech Zadov - Roztoky za 5,7l a to jsem jel dálnice 120-130 a okresky 100-110 tak nevim kde to berou :-) je pravda ?e kolem 130 a nad u? je to sly?et ale pořád to jde.
by mě zajímalo,jak jezdí?, ?e má? tak nízkou spotřebu (a nejen Ty) :shock: - já bych tu samou trasu (ve třech a při těch rychlostech ) udělal tak za 7 litrů !!!???!!

...... asi to budou dělat ty páté dveře 8)
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

To gawry: Přesně, 3D je o neskutečných 15 kg lehčí ne? 5D... :lol: Tím se vysvětluje tvá spotřeba....

PS: zkus vyhodit rezervu a hever, mělo by to stačit :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Zamčeno