Řízení

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Pechy
kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: úte črc 17, 2007 16:23
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Problém

Příspěvek od Pechy »

Dneska jedu a mám pocit a po zastavení na výstup kamaráda z vozu(jinak vedle mě asi tak 6 m někdo hodil petardu podle zvuku a dymu... mo?n áproto vznikla sugesce) mi auto plave skoro jako kdy? máte píchnute kolo a divne to auto zabírá. Kola jsme obe?el, závěsi a v?echno ostatní se tváří ok... divné je ?e je to na 17" kolech. Otec na svy A6 ma gumy z velkým podílem přírodního kaučuku a v těchlech vedrech se zdá jako by vůz plaval ale u mého GP to působí o dost razantněj?í doufam, ?e je to jen sugesce...
Nemáte stím někdo sku?enost.?Mů?e to být i v řízení? je?tě teď ho zkusim projet s nezavislím člověkem a uvidime.... :(
Můj GP, můj splněný sen....
1,4 16V Sport
Pechy
kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: úte črc 17, 2007 16:23
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Odstraněno

Příspěvek od Pechy »

Myslím si, ?e je problém odstraněn pneumatiky byly od výrobce nafoukany a v tomto teple naměřeny na 2,9 místo 2,4 v předu a vzadu 2,7 misto 2,2 pak gumy měli men?í dotykovou plochu a vůz se houpal...
Můj GP, můj splněný sen....
1,4 16V Sport
Márty
VIP uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv čer 28, 2007 9:39
Bydliště: sever na?í země
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstraněno

Příspěvek od Márty »

Pechy píše:Myslím si, ?e je problém odstraněn pneumatiky byly od výrobce nafoukany a v tomto teple naměřeny na 2,9 místo 2,4 v předu a vzadu 2,7 misto 2,2 pak gumy měli men?í dotykovou plochu a vůz se houpal...
No to je pravda. Teplem se vzduch roztahuje a tím pádem, čím vět?í teplota pneumatika, tím vy??í tlak v pneumatice. Já jsem tlak kontroloval přibli?ně před 14 dny a měl jsem v?e dle tabulky. Je pravda, ?e to bylo před cestou a nebylo a? takové vedro.
Obrázek Grande Punto, 5dv., 1.4 77k, Dynamic (New Orleans Blue), Obrázek5.8l/100km
http://www.grandepunto.tym.cz
hnatik
kolemjdoucí
Příspěvky: 42
Registrován: čtv dub 26, 2007 6:56
Bydliště: Most

Příspěvek od hnatik »

K tomu tlaku v pneumatikách jenom dodám : po měsíci od koupení vozu jsem si je zkusil přeměřit...ve v?ech bylo 2,8 !! Měřeno ráno -s vozem se jelo den předtím. Tak?e jsem pneumatiky pěkně odfouknul na tabulkovou hodnotu... Jinak je?tě podotknu, ?e mam originál 15''
Grande Punto 1.2 Dynamic(2007), 5D (Azuro Psychedelic)
Majty
Návštěvník
Příspěvky: 133
Registrován: úte dub 24, 2007 21:51
Bydliště: Bystřice pod Host.

Příspěvek od Majty »

Ahoj kluci, tak se zase vracím zpátky do této sekce abych se s vámi podělil o své zku?enosti s mým řízením. Jak u? jsem psal ve Zlíně mi jednou mé řízení dali do druhého vozu, tak jsem v?e trpěl a čekal a? přijde dal?í. Ono při?lo asi před měsícem, ale co se nestalo, strčili ho opět do druhého vozu.Tak u? to moje nervy nevydr?eli a po roce čekání na záruční opravu jsem se sbalil a jel do Přerova do Petrooilu. Musím přiznat ?e jsem mrkal jaký je rozdíl v jednání se zákazníkem. Tak perfektní přístup jsem neza?il. Byl jsem tam před deseti dny a na druhý den u? mi volali, ?e rízení mají na skladě, a dohodli jsme datum opravy. Dnes jsem se vrátil s fungl opraveným autem a musím říct ?e teď jezdit s Pun?ou je FANTASIE. Je to opravdu velká změna a chvilku si budu muset zvykat. Konečně mám v?e vyřízené a já u? vím ?e do Zlína na Vr?avu mě u? nikdo nedostane. Promiň Drtikole (p.s. ale za tebe to je?tě fungovalo) :P Vyměnili mi i dokonce podlo?ky pod SPZ a teď tam mám Petrooil Přerov.

GP 1.4 8V
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

Majty píše:Ahoj kluci, tak se zase vracím zpátky do této sekce abych se s vámi podělil o své zku?enosti s mým řízením. Jak u? jsem psal ve Zlíně mi jednou mé řízení dali do druhého vozu, tak jsem v?e trpěl a čekal a? přijde dal?í. Ono při?lo asi před měsícem, ale co se nestalo, strčili ho opět do druhého vozu.Tak u? to moje nervy nevydr?eli a po roce čekání na záruční opravu jsem se sbalil a jel do Přerova do Petrooilu. Musím přiznat ?e jsem mrkal jaký je rozdíl v jednání se zákazníkem. Tak perfektní přístup jsem neza?il. Byl jsem tam před deseti dny a na druhý den u? mi volali, ?e rízení mají na skladě, a dohodli jsme datum opravy. Dnes jsem se vrátil s fungl opraveným autem a musím říct ?e teď jezdit s Pun?ou je FANTASIE. Je to opravdu velká změna a chvilku si budu muset zvykat. Konečně mám v?e vyřízené a já u? vím ?e do Zlína na Vr?avu mě u? nikdo nedostane. Promiň Drtikole (p.s. ale za tebe to je?tě fungovalo) :P Vyměnili mi i dokonce podlo?ky pod SPZ a teď tam mám Petrooil Přerov.

GP 1.4 8V
no je to jak pí?e?, já ve Zlíně čekal na jeden zapomenutý gumový ?punt do dveří skoro 1 rok ... jo jo za Drtikola to tam bylo lep?í ...
GP 3d 1,2 Dynamic
Drtikol
Štamgast
Příspěvky: 347
Registrován: sob kvě 05, 2007 1:33
Bydliště: Zlíneček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drtikol »

:cry:
Doporučuji nav?těvovat jiné autorizované servisy Přerov, Staré Město !
To, ?e se lidem nedostalo kvalitní poprodejní péče byl jeden z mnoha důvodů, proč tam u? rok nejsem.
Já osobně jezdím do Starého Města a funguje to tak, jak by to mělo fungovat.
GP Sport 1,9 JeToDiesel
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Zaujimalo by ma aku mate volu vo volante.

Ja mam teraz riadenie ktore nebucha ale netesi ma ze po 20tisic km ma uz volu. To znamena ze ked idem napriklad po dialnici a chybem volantom +/- cca4mm [odhadom na obvode volantu] tak sa nic nedeje, auto ide rovno. Viem ze ako auto je opotrebovane je toto normalne ale 20tisic sa mi nezda vela.
Zaujimalo by ma hlavne nazor tych co maju s jednym riadenim aspon 20tisic km a viac. Mal by som to zas reklamovat? Auti je inak stabilne a krasne drzi smer. Iba je to take neiste, hlavne v bocnom vetre
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Robo1.2 píše:Zaujimalo by ma aku mate volu vo volante.

Ja mam teraz riadenie ktore nebucha ale netesi ma ze po 20tisic km ma uz volu. To znamena ze ked idem napriklad po dialnici a chybem volantom +/- cca4mm [odhadom na obvode volantu] tak sa nic nedeje, auto ide rovno. Viem ze ako auto je opotrebovane je toto normalne ale 20tisic sa mi nezda vela.
Zaujimalo by ma hlavne nazor tych co maju s jednym riadenim aspon 20tisic km a viac. Mal by som to zas reklamovat? Auti je inak stabilne a krasne drzi smer. Iba je to take neiste, hlavne v bocnom vetre
Já mám zatím jen 5000 km, ale vůle v řízení není ?ádná. Podle mě to asi nebude standartní stav.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
rybart
kolemjdoucí
Příspěvky: 46
Registrován: sob bře 31, 2007 22:22
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rybart »

Kdy? u? jsme u řízení, tak se zeptám zda mám ten pocit jen já. Kdy? jedu po dálnici, tak musím pořád korigovat řízení abych jel rovně. I tak rovně nejedu. Stále "kličkuju" v pruhu. S jiným autem se mi to nestává. ?e by zbíhavost?
GP 1,4 57kW Emotion - Red Bolero
Punto II 1,2 59kW ELX Speedgear - Sv.modrá
Ford Mustang 3,8 142 kW
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

Robo1.2 píše:Zaujimalo by ma aku mate volu vo volante.

Ja mam teraz riadenie ktore nebucha ale netesi ma ze po 20tisic km ma uz volu. To znamena ze ked idem napriklad po dialnici a chybem volantom +/- cca4mm [odhadom na obvode volantu] tak sa nic nedeje, auto ide rovno. Viem ze ako auto je opotrebovane je toto normalne ale 20tisic sa mi nezda vela.
Zaujimalo by ma hlavne nazor tych co maju s jednym riadenim aspon 20tisic km a viac. Mal by som to zas reklamovat? Auti je inak stabilne a krasne drzi smer. Iba je to take neiste, hlavne v bocnom vetre
50.000 a volant nemá vůli ani mm
GP 3d 1,2 Dynamic
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

ironlionzion píše:
Robo1.2 píše:Zaujimalo by ma aku mate volu vo volante.

Ja mam teraz riadenie ktore nebucha ale netesi ma ze po 20tisic km ma uz volu. To znamena ze ked idem napriklad po dialnici a chybem volantom +/- cca4mm [odhadom na obvode volantu] tak sa nic nedeje, auto ide rovno. Viem ze ako auto je opotrebovane je toto normalne ale 20tisic sa mi nezda vela.
Zaujimalo by ma hlavne nazor tych co maju s jednym riadenim aspon 20tisic km a viac. Mal by som to zas reklamovat? Auti je inak stabilne a krasne drzi smer. Iba je to take neiste, hlavne v bocnom vetre
50.000 a volant nemá vůli ani mm
Cize ak ides po ceste ako zrkadlo rovnej auto ti toci uz po milimetri??
Take som to mal ked bolo auto nove :shock: , ale po 50kkm???
Viem ze tam predtym ziadna vola nebola. Teda s tym klepajucim riadenim tam ziadna vola nebola. Ako som dostal inovovane tak tam hned od novoty minimalna vola bola ale neobtazovala ma. No ale s pribudajucimi km sa to zhorsuje.
Navyse pri zatoceni auta doprava pri prechode malej nerovnosti akoby predna naprava jemne tukla do volantu, robi mi to stale v tej istej zatacke ako chodim do prace. Alebo aj pri cuvani a plnom vytoceni volantu

ak skusite kyvat s volantom na vypnutom aute, aka je tam vola??U mna dost velka, asi tak +-5mm do kazdej strany
Nerad to zas pisem ale toto je presne moj pripad
http://www.fiatforum.com/grande-punto-t ... ering.html
A vyriesil sa opat vymenou riadenia :oops: :oops: :oops:
Dik za rady
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

To Robo: při vypnutém motoru se volant ani nehne - ?ádná vůle. A pokud ti to cvaká při průjezdu zatáčkou nebo v plném rejdu tak je to ?patně. Netvrdím, ?e je vada řízení. Mů?e to dělat nedota?ený kulový čep nebo nějaký jiný spoj - čili mů?e být montá?ní vada.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Jarou? píše:To Robo: při vypnutém motoru se volant ani nehne - ?ádná vůle. A pokud ti to cvaká při průjezdu zatáčkou nebo v plném rejdu tak je to ?patně. Netvrdím, ?e je vada řízení. Mů?e to dělat nedota?ený kulový čep nebo nějaký jiný spoj - čili mů?e být montá?ní vada.
no keby sa ti volant ani nehol tak ako by si ho odomkol ak sa ti zamkne? Len si vyskusaj, urcita vola tam byt asi musi
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

Robo1.2 píše:
ironlionzion píše:
Robo1.2 píše:Zaujimalo by ma aku mate volu vo volante.

Ja mam teraz riadenie ktore nebucha ale netesi ma ze po 20tisic km ma uz volu. To znamena ze ked idem napriklad po dialnici a chybem volantom +/- cca4mm [odhadom na obvode volantu] tak sa nic nedeje, auto ide rovno. Viem ze ako auto je opotrebovane je toto normalne ale 20tisic sa mi nezda vela.
Zaujimalo by ma hlavne nazor tych co maju s jednym riadenim aspon 20tisic km a viac. Mal by som to zas reklamovat? Auti je inak stabilne a krasne drzi smer. Iba je to take neiste, hlavne v bocnom vetre
50.000 a volant nemá vůli ani mm
Cize ak ides po ceste ako zrkadlo rovnej auto ti toci uz po milimetri??
Take som to mal ked bolo auto nove :shock: , ale po 50kkm???
Viem ze tam predtym ziadna vola nebola. Teda s tym klepajucim riadenim tam ziadna vola nebola. Ako som dostal inovovane tak tam hned od novoty minimalna vola bola ale neobtazovala ma. No ale s pribudajucimi km sa to zhorsuje.
Navyse pri zatoceni auta doprava pri prechode malej nerovnosti akoby predna naprava jemne tukla do volantu, robi mi to stale v tej istej zatacke ako chodim do prace. Alebo aj pri cuvani a plnom vytoceni volantu

ak skusite kyvat s volantom na vypnutom aute, aka je tam vola??U mna dost velka, asi tak +-5mm do kazdej strany
Nerad to zas pisem ale toto je presne moj pripad
http://www.fiatforum.com/grande-punto-t ... ering.html
A vyriesil sa opat vymenou riadenia :oops: :oops: :oops:
Dik za rady
Dneska jsem se na to zaměřil, stopro nulová vůle, na místě i při jízdě po hladké silnici ...

Co se týká toho ?uknutí při zatáčení taky nic.

Doporučil bych ti to reklamovat. Dokázal bych tolerovat lajdácky připevněné těsnění pod kapotou ale vůli v řízení to není dobré. Taky se ti to mů?e zhor?ovat. Rad?i to ře? v zárodku.
GP 3d 1,2 Dynamic
Zamčeno