Problém z nastartovaním

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Zamčeno
matus
Štamgast
Příspěvky: 239
Registrován: ned bře 04, 2007 11:22
Bydliště: Ko?ice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus »

Ja som včera ?tartoval auto po dvoch dňoch, keď bolo vonku v noci okolo -20°C. Po otočení kžúčom (počkal som ako v?dy kým zhasnú v?etky kontrolky) mi motor nabehol ale ostala svieti? kontrolka poruchy riadiacej jednotky motora (myslím oran?ová kontrolka v tvare motora). Po asi 3-4 sekundách keď to nezhaslo som pridal plyn a kontrolka zhasla. Stalo sa to u? niekomu?
GP Dynamic 1.2 5D Merenque
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

matus - presne to iste robi aj mne.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

To se mi nestalo, ale pravda je?tě jsem s GP-čkem neza?il - 20 oC.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

toto sa mi tiez zatial nestalo, ale podobne ako dusan, -20 som este s autom nezazil..
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

problem s nastartovanim

Příspěvek od kubenko »

No v novembri presne na martina som si s frajerkou sadol do GP otocil klucom a zacalo pri startovani cvrndzat, starter nestartoval. Tak som skusal znovu, vsetko svietilo, podozrenie na slabu baterku som automaticky vylucil. Tak mi nezostavalo nic ine ako zavolat asistencnej sluzbe co s tym. Som powedal aky mam problem, poslali auto. Keby nemal chudacisko buracku tak by bol dosiel do hodiny, takto to trvalo dve. Dosiel, napojil startovacie kable od svojho auta a nakopol auto, kukal som jak puk. Po par dnoch mi volali ze bateria je vo vyluke, ze mi poslu fakturu. Tak som musel zaplatit 2 320 sk za nastartovanie auta.
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
matus
Štamgast
Příspěvky: 239
Registrován: ned bře 04, 2007 11:22
Bydliště: Ko?ice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus »

Včera som ?tartoval a nejako dlho mu trvalo kým naskočil. Zvyčajne tak po 2-3 sekundách naskočí ale včera to bolo takých dobrých 8-10 sekúnd. Pri ?tartovaní za studena, napr. ráno, nepočujete nejaký divný zvuk ako keby o seba búchali nejaké kovové časti? Zaujímave je, ?e to počujem iba v?dy za studena.
GP Dynamic 1.2 5D Merenque
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Re: problem s nastartovanim

Příspěvek od Robo1.2 »

kubenko píše:No v novembri presne na martina som si s frajerkou sadol do GP otocil klucom a zacalo pri startovani cvrndzat, starter nestartoval. Tak som skusal znovu, vsetko svietilo, podozrenie na slabu baterku som automaticky vylucil. Tak mi nezostavalo nic ine ako zavolat asistencnej sluzbe co s tym. Som powedal aky mam problem, poslali auto. Keby nemal chudacisko buracku tak by bol dosiel do hodiny, takto to trvalo dve. Dosiel, napojil startovacie kable od svojho auta a nakopol auto, kukal som jak puk. Po par dnoch mi volali ze bateria je vo vyluke, ze mi poslu fakturu. Tak som musel zaplatit 2 320 sk za nastartovanie auta.
Kubenko to som absolutne nepochopil
Chces povedat ze ak sa mi pocas 2 rokov pokazi baterka, ja nenastartujem hoci aj v zahranici tak na to nie je zdarma Asistencna sluzba Fiatu? Resp. ja to musim platit?Preco??
Este keby to bol defekt to by som mozno bral ze musim zaplatit ale baterka? Sa mi zda ze je na nu iba 6mesiacov??

No to ma podrzte
Mozes nam to objasnit????
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Asistenční slu?ba Fiatu je snad po dobu záruky zdarma, ne?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

Ano presne tak, ak zistite ze baterka je problem, ruky od asistencej sluzby prec. Ja byva 25 km od Bratislavy - 1000 korun ma stala doprava a 1220 nastartovanie auta, vsetko trvalo max. 10 minut aj s vypisovanim papierov.
Jednoducho Fiat ma baterku vo vyluke, zevraj je to napisane aj v servisnej knizke, no nechcelo sa mi s tym u? zapodieva?. Jednoducho čo sa tej baterke mohlo sta? nechápem. Auto stalo na parkovisku 1.5 dňa. Co som porovnava s kamaratovou C3, ma tam tie? 1.4, ale troska silnej?iu baterku, tak?e pred ďal?ou zimou asi vymením baterku za silnej?iu, aby sa mi to u? náhodou nestalo. Alebo aj rie?ením sú ?tartovacie káble a poprosi? suseda.
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

kubenko píše: ... Jednoducho Fiat ma baterku vo vyluke, zevraj je to napisane aj v servisnej knizke, no nechcelo sa mi s tym u? zapodieva?.
Asi jsi jim s placením naletěl a být Tebou, pokusil bych si vy?ádat zaplacené peníze zpět. Donutil jsi mě podívat se do servisní kní?ky a nic takového, čím se servismani oháněli, jsem tam nena?el. Pro jistotu jsem naskenoval 2 stránky, které se týkají bezplatné asistence:

Obrázek

Obrázek
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

baterka vo vyluke ????

Příspěvek od kubenko »

No kua, asi ma obtiahli !!! Par dni po vyuziti asistencnej sluzby mi volali, ze si to musim zaplatit sam, som sa tam s nim hadal, ze vobec sa auto nejavilo, ze by malo slabu baterku. Jednoducho mi do telefonu powedal, ze si to musim zaplatit, baterka je vo vyluke a konec. Potom mi na druhy den volal chlapik, co mi to dosiel nastartovat, ze ho to mrzi, ze o tom newedel. Pytal si presnu adresu, kam ma fakturu vystavit. No a ked som isiel do servisu, nech mi premeraju baterku, mi servisak powedal, ze aj v servisnej knizke to je, ze mi s tym nepomoze. No ale v servisnej knizke ako tak citam tu hore, nic take neni. No newiem co s tym spravit. Ked napisem do fiatu, asi neobidem velmi dobre.
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: baterka vo vyluke ????

Příspěvek od Dušan »

kubenko píše:No kua, asi ma obtiahli !!! Par dni po vyuziti asistencnej sluzby mi volali, ze si to musim zaplatit sam, som sa tam s nim hadal, ze vobec sa auto nejavilo, ze by malo slabu baterku. Jednoducho mi do telefonu powedal, ze si to musim zaplatit, baterka je vo vyluke a konec. Potom mi na druhy den volal chlapik, co mi to dosiel nastartovat, ze ho to mrzi, ze o tom newedel. Pytal si presnu adresu, kam ma fakturu vystavit. No a ked som isiel do servisu, nech mi premeraju baterku, mi servisak powedal, ze aj v servisnej knizke to je, ze mi s tym nepomoze. No ale v servisnej knizke ako tak citam tu hore, nic take neni. No newiem co s tym spravit. Ked napisem do fiatu, asi neobidem velmi dobre.
U? jsi zaplatil? Pokud ne a budou-li peníze po?adovat, a? Ti uká?ou v podmínkách asistence (které má? k dispozici), kde se o tom pí?e. Jinak bych se s nimi vůbec nebavil :!:
Pokud jsi u? zaplatil, po?adoval bych peníze zpět. Pokud by odmítli, stě?oval bych si na FIAT SK.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

pred vianocami som zaplatil, bol to sukromnik, on za nic nemohol. Asistencna sluzba mu powedala aby poslal fakturu mne a ne im !!!
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

kubenko píše:pred vianocami som zaplatil, bol to sukromnik, on za nic nemohol. Asistencna sluzba mu powedala aby poslal fakturu mne a ne im !!!
Podle podmínek asistence je slu?ba bezplatná, zkusil bych po?adovat vrácení peněz od Fiatu.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

vo februari sa chystam ist na prvu vymenu oleja, tak sa na to este raz popytam. Uwidime. Dam wam potom wediet, ako som dopadol. Teraz riesim startovacie kable, bo v sobotu ideme do talianska lyzovat, keby baterka strajkovala, tak ju nakopnem od kamosa cez tie kable. Len neviem ake kupit, su aj za 200 sk aj za 2000 sk. Nevie mi niekto poradit ???
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Zamčeno