Kotas

Zde si můžete založit téma se svým nickem, vložit fotografii a popis svého GP

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kotas
Štamgast
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 06, 2010 17:04
Bydliště: Leština
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotas

Příspěvek od Kotas »

Punťa dnes dostal předčasný vánoční dárek v podobě baterky VARTA Silver Dynamic. To jsou naráz točky! Včera se začala původní baterka vzpouzet, a protože je to 14 dní, co jsem ji dobíjel, tak jsem se dnes naštval.
GP 1.2 Dynamic LPG

Obrázek
ex-Mazda 323F BG 1.6 16V-prodáno
Uživatelský avatar
Kotas
Štamgast
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 06, 2010 17:04
Bydliště: Leština
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotas

Příspěvek od Kotas »

přezuto na letní gumy, zítra umýt, vyleštit, vysát interiér...snad je těm sračkám zas na chvilu konec :roll:
GP 1.2 Dynamic LPG

Obrázek
ex-Mazda 323F BG 1.6 16V-prodáno
Uživatelský avatar
Kotas
Štamgast
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 06, 2010 17:04
Bydliště: Leština
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotas

Příspěvek od Kotas »

dnes na STK problém s ruční brzdou - musí se vyměnit lanovody. Jeli tam s tím servisáci z Fiatu a údajně je to poměrně častý problém, ale u 6 let staryho auta s necelýma 90tkm mě to hodně nasralo. Jezdil jsem na servisní prohlídky za nemalé částky a nic tomu nebylo, naráz problém. Tak nevím, jestli je problém v životnosti dílu nebo měli strach naposledy říct, že je to na hraně. Nebo si technik musel splnit normu potom co, musel projít nejaký vrak?
I když jsem to ve vzteku chtel vzít dom, nakonec jsem vychladl a nechal jim to tam, ať to vymění.

Měl někdo problém s lanovody? Opravdu je to častý problém tak mladých aut? Bohužel bydlím v kopci a nedovolím si to nechat jen přes kvalt, když mi poskočilo auto s motorem 1.6.

Tohle jsou podle mě přesně ty věci, které ty auta tak sráží ve statistikách spolehlivosti.
GP 1.2 Dynamic LPG

Obrázek
ex-Mazda 323F BG 1.6 16V-prodáno
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Kotas

Příspěvek od FRIMICO »

Blbost.Podle mě si nějakej strejda plnil odznak zdatnosti.Já mám 8letý a vše v pohodě.Na STK jsem byl před třema nedělema.A dokonce i emise lepší než před dvěma roky,takže můj názor je že záleží na jakýho blba narazíš.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
Uživatelský avatar
Kotas
Štamgast
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 06, 2010 17:04
Bydliště: Leština
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotas

Příspěvek od Kotas »

Tak s novýma lanovodama jde ručka úplně zlehka, že jsem ju málem vyrval poprvé z podlahy. Zvláštní je, že to takto ztuha šlo od nova a když jsem se ptal, tak se nic nedělo. V protokolu napsali, že jedno kolo nemělo dostatečnou účinnost, tak za to asi málo tahali, holt jsou to másla. No ale myslím, že po této zkušenosti si mě budou i ve Fiatu moc dobře pamatovat a budou se starat. Prý neradi plaší zákazníka, když u nich to měření ještě vycházelo na hraně...
GP 1.2 Dynamic LPG

Obrázek
ex-Mazda 323F BG 1.6 16V-prodáno
Uživatelský avatar
Kotas
Štamgast
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 06, 2010 17:04
Bydliště: Leština
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotas

Příspěvek od Kotas »

blíží se meta 120 000 km, tak trochu soupis, jak auto funguje

V létě proběhla STK bez problému, jen koroze výfuku - ten asi příští rok vyměním, protože plášť tlumiče se už na nás dosti šklebí, ale zatím těsní...
Podvozek zatím v původním stavu a snad ještě dlouho vydrží, brzdy asi už budou chtět udělat komplet, ale při tom nájezdu se není čemu divit. Na technické byly brzdy v pohodě, jen při kontrole při přezouvání jsem se mrkl na obložení a kotouče a jejich konec se blíží.
Taky se kontrolovaly ventilové vůle a po 70 000km na LPG jsou OK.

Doufám, že v té jednoduchosti je síla a bude příležitost oslavit i dvojnásobný nájezd s podobnou spokojeností.
Našlo se pár věcí k naštvání, ale nebyly to naštěstí finanční katastrofy a kdybych si do nich věřil, tak jsem si to opravil všechno sám...
GP 1.2 Dynamic LPG

Obrázek
ex-Mazda 323F BG 1.6 16V-prodáno
Odpovědět