Dušanovo gipi a Š Rapid

Zde si můžete založit téma se svým nickem, vložit fotografii a popis svého GP

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Dušanovo gipi

Příspěvek od Dušan »

Ono to není tím, že by nestíhali vyrábět, ale tím, že ho budu mít na roční zaměstnanecký leasing. No a na něj teď doma máme Fabii a tu až za chvíli vrátíme, tak bude Rapid
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Dušanovo gipi

Příspěvek od Dušan »

Dnes jsem s GP-čkem dosáhl pěkných najetých 111111 km
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Dušanovo gipi

Příspěvek od Dušan »

Do 14. května jsem člen GP FANS. Po té doufám že zůstanu alespoň členem čestným :D
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Dušanovo gipi

Příspěvek od Dušan »

Dnes jsem se chystal na TK, ale neprošel jsem emisemi. Prý se mechanikovi zdálo syčet vzduch, že to v první řadě prý vypadá na netěsnost výfukové soustavy.
No a tam jsou dvě reálné možnosti: buď netěsný ten opředený dilatační člen (je trochu prošoupaný) a nebo spoje mezi svody a výfukem, kde to mám po chycení nějakého šutru (kdysi před x lety) trochu rozevřené a tehdy jsem to tam tmelil nějakou tou srágorou na výfuky.

No prohlédneme a snad na to přijdeme.

P.S. Jinak Rapid už stojí před domem
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Maco
kolemjdoucí
Příspěvky: 48
Registrován: sob led 07, 2012 18:23

Re: Dušanovo gipi

Příspěvek od Maco »

Dušan píše:P.S. Jinak Rapid už stojí před domem
Gratulace :wink:

jinak můžeš napsat nějaké postřehy? popř. i foto? :) taky jsem přemyšlel nad rapidem (spaceback) pro manželku místo GP, ale bylo by to hlavně na couračky s děckama do školky, obchodu apod. a jelikož tyhle studené jízdy údajně nesvědčí rozv. řetězu, tak jsem to raději rozchodil... (kdyby bylo s řemenem, tak už je taky doma :) )
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Dušanovo gipi

Příspěvek od Dušan »

Abych to tu nějak nezasíral koncernem :D Zatím jsem po nějakých najetých 150 km spokojený a tady pár fotek
http://forum.skodahome.cz/topic/127387-mbdusan-rapid/

Jinak jsem byl dnes na hodinu provětrat Lamborghini Gallardo - super zážitek
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Dušanovo gipi

Příspěvek od Zdenda »

Kam až si toho rapida točil, :D po svezení v lambu :shock:
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Dušanovo gipi

Příspěvek od Dušan »

Abych pravdu řekl, v Lambu jsem ani na otáčky nekoukal :)
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Dušanovo gipi

Příspěvek od FRIMICO »

Gratulace k prvnímu svezení v novám kočáře. :clap
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Dušanovo gipi

Příspěvek od Dušan »

Kamarádi, s Rapidem jezdím už skoro 2 měsíce a jsem z něj nadšený.
GP-čko bylo pro mě sice 8 let srdeční záležitostí, ale Rapid mě nadchl také a je zase o něco dále.
Jsem spokojený s motorem, 2/5 výkonu navíc oproti GP je moc znát. Prima odpich, 6 rychlostí a spotřeba na obyč silnicích min. o 0,5 litrů nižší a dálnici o 0,8 - 1 litr.
Navíc se mi Rapid Liftback jako auto moc líbí, vevnitř podélně hromada místa a kufr 500 litrů už jsem plně 2x využil.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Dušanovo gipi

Příspěvek od JardaK. »

Naprosto Dušanovi rozumím, jeden, co měl stejné auto, jako já, si teď koupil nového Pažouta 308 a je z něj nadšený. A 8 let je ve vývoji aut velký rozdíl. Například mě mrzí, že Fiat nějak usnul (vím, soustředil se na USA s Chryslerem) a já, který byl na stránkách fiat.cz furt, tam teď nemám co hledat, protože nic nového a zajímavého o Fiatu nenajdu. Co by mi zase vadilo na škodovce, je zkušenost uživatelů a servisů (někde mám o tom speciál Světa motorů), že celý koncern dělá motory s tzv. plánovanou životností, kdy se něco posere v čase Č (Č = konec funkčnosti po určitém nájezdu km, samozřejmě vždy po záruční době), kdy je tudíž uživatel spokojený s kvalitou auta, akorát, že teď by byla oprava tak drahá, že je lepší koupit nové auto a to je přesně ta kalkulace VW, která jim vychází. U Fiatu to (prý) není, tam, kde můžou dát poctivý šroub, tak ho tam dají a nenahrazují ho slabším, který po určité době, např. z hlavy válců, vyletí (= politika VW). Snad nebudeš mít, Dušane, tentýž problém, nakonec ten článek byl zaměřen na motory TDI, což není Tvůj případ!
Naposledy upravil(a) Buchtič dne ned črc 13, 2014 10:15, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Poslední příspěvek se necituje!!!
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Dušanovo gipi

Příspěvek od Jarouš »

Já Dušanovi taky rozumím, přeci jen šlapat na 65 koní s atmosférou a na 105 oturbených je rozdíl :D . Ikdyž ...v práci máme novou Fabku ve slabší TSI variantě (tuším 63 kW) a motorově ani podvozkově teda nic moc. Když se tomu nešlape, tak má člověk pocit, že "to jede". Do rychlosti 100 km/hod a po městě je to pocitově celkem živé. Ale když po to něco málo chci, tak zjistím, že to je opravdu jen pocit. Zkrátka motor nemá smysl točit, nad 3000 otáček polovina koní zdechne a už se neprobere. Reakce motoru na rychlejší plyn je mdlá a při snaze o trošku ostřejší jízdu ztrácí brzy dech. A ta vysoká kisna se v zatáčkách příšerně naklání. Jízdní vlastnosti jednu třídu pod Puntem. Motor možná kritizuji i zbytečně moc, ale teď delší čas držím pod plynem těch pětihrnkových kobylek ze "staré školy" 170 a to je trošku jiné svezení 8)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jarous1
Návštěvník
Příspěvky: 151
Registrován: stř srp 08, 2007 10:46

Re: Dušanovo gipi

Příspěvek od Jarous1 »

Je velký rozdíl mezi TSi 63 a 77kw, slabší verze není nic moc, ale ta co má Dušan není špatná. Mě nejvíc vadí úzký interiér a žádné místo nad hlavou vzadu, jinak samozřejmě přeju hodně spokojených km a co nejméně problémů s motorem...
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Dušanovo gipi

Příspěvek od Dušan »

Jarous1 píše:Mě nejvíc vadí úzký interiér
Jardo, oproti kterému autu ti vadí úzký interiér Rapidu?
Jestli si myslel oproti GP, zak tě musím zklamat. Dnes mi to nedalo a přepěřil jsem obě auta a div se.
V oblasti ramen mezi tapecírunky na předních sedadlech GP 132 cm, Rapid 138 cm. :)

Jinak děkuju za ohlasy a vězte, že ze mně zase tak rydhle GP-čkář nevyprchá a stále Vás tu na fóru sleduju
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Dušanovo gipi

Příspěvek od Zdenda »

Nedávno jsem jezdil na svatbě zeťákovou Octavií 3 podvozek dobrý, motor 16 TDI 77 Kw, slaboučkej,na okrestkách 5tka zbytečná. Inteiér stejný jak v rapidu hezkej,volant příjemnej do ruky.Jediný co mi vadilo,krátka palubka k oknu a přední okno má divnej sklon. :) Z deseti bodů bych dal 8 bodů :o Okukoval jsem i Dušanovo auto a pěkný :clap Barva super místa v autě mraky,i vzadu a kufr oproti GP neuvěřitelnej :)
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Odpovědět