Iwo

Zde si můžete založit téma se svým nickem, vložit fotografii a popis svého GP

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Iwo
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 10, 2014 23:27
Bydliště: Nitra / Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Iwo

Příspěvek od Iwo »

Tak zdravím páni,

zavítal som sem ako nový majiteľ Grande Punta ako inak, pre nejaké informácie a podobne a nakoniec som sa rozhodol sa teda pridať medzi vás...

Pri GP som skončil úplne náhodou, všetko to začalo hľadaním druhého auta do rodiny v ktorom budem väčšinu času tráviť ja. Ako chalanisko ktorý od úplného detstva pozeral po autách a listoval v automagazínoch častejšie ako v detských časopisoch som ako inak pozeral po niečom, čo nieje na našich cestách tak časté, je to nenápadné a má to ako-také športové vlastnosti resp. vlastnosti motokáry - samozrejme prehľad trhu čo sa kde ponúka, v akom stave a za koľko.. Ford Fiesta ST je srdcovka, tak som pozeral hlavne tým smerom ale čím viac som sa v autách tejto kategórie pohyboval, tým viac som zisťoval aj negatívne stránky hlavne náhradné diely a ceny "spotrebného materiálu", a v neposlednom rade spotreba paliva.. Napriek tomu nasledovalo niekoľko jázd s kadečím.. Srdce sa síce tešilo no hlava rázne zavelila nie - pre bežné použitie v mojom prípade nepoužiteľné...

Potom prišla cez xx dobrých známostí možnosť navštíviť autobazár (normálne by som auto z bazáru nikdy nebral ale toto bolo iné) v ktorom mi majiteľ dal možnosť povoziť sa na všetkom, na čom budem chcieť aby som teda vedel akým normálnym smerom sa pozerať a ku každému autu komentár - čo mu je, čo mu bolo, čo bolo menené, čo sa musí vymeniť atď., a všetko čo som chcel vedieť o tom ktorom aute - (to by mala byť samozrejmosť v každom bazáre a nie len keď tam človek dojde ako VIP cez milión kontaktov.. ale to je iná téma)...

Tam som objavil modré, 5-dverové GP - nenápadne "hodené" v rohu... x-otázok čo tomu je, keď som zistil všetko potrebné dostal som do ruky klúčik... naskočilo to úplne ukážkovo po mesiaci státia takže prekvapenie č. 1, to druhé bolo horšie, pôvodne som bol zameraný na benzínové motory a toto bolo nafťák - 1,9 JTD (88kW / 120hp) no po prvých metroch mi bolo jasné že auto ako také mi úplne sadlo, no ešte som si nebol istý motorom.. predsalen v plánovanom využití je aj použitie v meste tak som váhal.. no motor sa zohrial a tie pocity a veci čo to auto robilo.. proste tých naftových 280Nm spravilo svoje, tvrdý športovejší podvozok a ako bonus 17" disky na poriadnych pneu a bol som zamilovaný.. ešte som sa povozil v niekoľkých autách, a šiel domov vstrebať všetky informácie a zážitky a premýšľať.. Ráno mi bolo všetko jasné, nasledoval telefonát, vybavovačky a... úsmev od ucha k uchu.. a krásne nenápadné modré Grande Punto bolo na ceste domov...

Takže niečo k autu, má najazdené 154. tis. pravidelne servisované, malo to jedného majiteľa ktorý sa o to celkom dobre staral - samozrejme všetko na papieroch.. Autíčko je dovoz z ITA, priamo od autorizáku FIAT, predvčerom sa menili komplet náplne, filtre a rozvody teda bežné veci... Neviem čo by som ešte po vedal, po prvých pár-sto kilometroch zatiaľ spokojnosť aj keď mi už hlavou prechádzali myšlienky či som spravil dobré rozhodnutie ale tak to by bolo asi vždy...

Fotky sem pridám zajtra pobede, nech teda vidíte z čoho som tak vysmiaty.. :)
Přílohy
forum2.jpg
forum2.jpg (217.11 KiB) Zobrazeno 7122 x
forum.jpg
forum.jpg (151.21 KiB) Zobrazeno 7122 x
Fiat Grande Punto 5D / 1,9 JTD
Odpovědět